چمن مصنوعی تزئینی

استفاده از چمن مصنوعی در مجالس عروسی

جشن عروسی، تجربه ای فراموش نشدنی و خاطره ای شیرین برای عروس و داماد، خانواده ها و همه میهمانان است. بدون شک همه دوست دارند که شب عروسی با شکوهی داشته باشند به طوری که همیشه به نیکی از آن یاد شود.

مجالس عروسی همیشه پر از شور و نشاط و هیجان بوده و برگزار کنندگان آن همه تلاش خود را می کنند تا بهترین امکانات رفاهی و پذیرایی را برای میهمانان فراهم نمایند. سال هاست که جشن های عروسی از حالت سنّتی خود به شکل مدرن متحوّل شده.

 

 

انتظارات عروس و دامادها به اندازه ای بالا رفته که به شیوه های مرسوم و امکانات معمولی راضی نمی شوند و دوست دارند مراسمشان تا جای ممکن متفاوت و متمایز باشد. بدیهیست که برخورداری از یک مراسم جشن عروشی خاص و منحصر به فرد، هزینه بیشتری هم نیاز دارد؛ هزینه ای که از توان مالی بسیاری از افراد فراتر است.

ولی با کارهای خلاقانه ساده و کم هزینه تر هم می توان جشن عروسی جذاب و متفاوتی را برگزار کرد. ایده های نوآورانه در این باره به اندازه ای متنوّع است که شرح و توضیح همه آنها در این مطلب نمی گنجد ولی می توانیم به یکی از این خلاقیت های جالب اشاره کنیم؛ چمن مصنوعی.

چمن مصنوعی تزئینی؛ یک محصول دکوراتیو شاداب

چمن مصنوعی یک کفپوش مشابه موکت است که توسط الیاف سبز رنگ با ارتفاع و تراکم متنوع بافته بافته می شود. در سال های گذشته و با پیشرفت شیوه های تولید چمن مصنوعی، ظاهر چمن مصنوعی بسیار زیبا و طبیعی شده و احساس لمس آن نیز بسیار لذت بخش شده است.

یک پوشش سبز و نرم و چشم نواز که منظره اطراف را به کلی دگرگون نموده و حال و هوای طبیعت را همانندسازی می کند. بسیاری از سالن های عروسی در فضای داخلی خود چمن مصنوعی نصب می کنند.

استفاده از چمن مصنوعی در مجالس عروسی 2

راه ورودی عروس و داماد به مجلس، فضای میز و صندلی پذیرایی میهمانان، جایگاه عروس و داماد، فضای مخصوص شادمانی و پایکوبی، محوطه فضای باز و بیرون ساختمان و… برخی از جاهای مناسب برای استفاده از چمن مصنوعی هستند.

حتما شما هم صحنه های زمین خوردن عروس و داماد در هنگام ورود و یا خروج از جایگاه ویژه در مراسم عروسی را دیده اید. این صحنه ها ممکن است برای ما خنده دار باشد ولی برای عروس و داماد و عزیزان آنها اصلا با مزه نیست و اتفاقا ممکن است موجبات خجالت و شرمندگی آنها را فراهم کند.

چمن مصنوعی به دلیل بافت انبوه و پر پشت خود، تکیه گاه مطمئنی برای قدم های ما فراهم می کند که حتی لغزنده ترین کفش ها روی آن دارای ثبات هستند. نصب چمن مصنوعی روی پله ها و محوطه جایگاه عروس و داماد، احتمال بر هم خوردن تعادل و زمین خوردن آنها را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

رنگ سبز چمن مصنوعی، منظره بهشتی کوچک را پدید می آورد که عروس و داماد در دامان آن همچون فرشته ها می درخشند.

جشن آغاز زندگی مشترک در دامان سبز چمن مصنوعی جشن آغاز زندگی مشترک در دامان سبز چمن مصنوعی

نقش فضای سبز در مجلس عروسی

همان طور که می دانید، بسیاری از مراسم عروسی در مجموعه های پذیرایی بزرگ برگزار می شود که با فضای سبز و باغ احاطه شده اند. برای زیباسازی هر چه بیشتر این فضای سبز، زمین های چمن طبیعی گسترده ای ایجاد می شود که چشم انداز خیره کننده ای را پیشکش میهمانان می نماید.
اما کاشت و نگهداری چمن طبیعی بسیار دشوار و هزینه بر است و در صورتی که به طور اصولی از آن مراقبت نشود ممکن است خشک و خاک آلود و یا خیس و گِل آلود باشد. در این حالت وقتی که میهمانان وارد چمن می شوند، لباس و کفش های مجلسی آنان دچار آلودگی شده و ظاهر بسیار نا خوشایندی را پدید می آورد.
چمن طبیعی حتی در بهترین وضعیت سلامتی خود نیز دارای نا همواری و پستی بلندی فراوان بوده و راه رفتن با کفش های مجلسی بر روی آن دشوار است. اما چمن مصنوعی سطحی هموار و بسیار مناسب را فراهم می کند که خانم ها با کفش های پاشنه بلند و نوک تیز هم به آسانی می توانند بر روی آن قدم بزنند.
از سوی دیگر، چمن طبیعی در فصل های سرد سال دچار تغییر رنگ شده و ظاهر سبز و زبای خود را از دست می دهد. ناگفته پیداست که چمن زرد و دل مُرده را هیچ کسی دوست ندارد و اینجاست که معجزه سبز چمن مصنوعی به کمک مان می آید.
چمن مصنوعی در تمام طول سال و بدون تاثیر از عوامل آب و هوایی و محیطی همیشه سبز و زیباست و لحظات شاد ما را ماندگار می کند.
یکی دیگر از ویژگی های بسیار خاص چمن مصنوعی، جا به جایی و انتقال آن در هر زمان و هر مکان است؛ چیزی که در چمن طبیعی تقریبا غیر ممکن است.
برای استفاده از چمن مصنوعی، هیچ لزومی بر اتصال دائمی آن با سطح زمین وجود ندارد؛ در بسیاری از موارد می توان چمن مصنوعی را مثل یک فرش بر روی زمین پهن کرد و پس از برگزاری مجلس عروسی، آن را جمع نموده و در جای دیگری بگسترانیم.

استفاده از چمن مصنوعی در مجالس عروسی 4

طراحی و تزئینات دکوراسیون مراسم عروسی معمولا دارای موضوعات مشخصی است که به آنها تِم گفته می شود. به شما اطمینان می دهیم که تم عروسی شما هر چه که باشد، چمن مصنوعی با آن سازگار است و زیبایی شگفت انگیزی را به محیط می بخشد.

یکی از راه های تزئین مجلس عروسی با چمن مصنوعی، نصب آن بر روی دیوار است. دیوارها به دلیل قرارگیری عمودی، همیشه به چشم ما می آیند و زیبایی آنها نقش انکار ناپذیری در فضا دارد.

چمن مصنوعی باغ تالار

بسیاری از تالارها به منظور زیباسازی فضای درونی سالن ها از کاغذ دیواری های متنوعی با سبک کلاسیک و باشکوه استفاده می کنند که نظر مثبت هر نوع سلیقه ای را تضمین می کند.

نصب چمن مصنوعی روی برخی دیوارهای سالن هم می تواند احساس فانتزی و متفاوتی در میان میهمانان ایجاد نموده و توجه بسیاری را به خود جلب کند.
در طول ساعات مراسم عروسی، ممکن است حوصله برخی از میهمانان سر برود و دچار خستگی و کسالت شوند. رنگ سبز و آرامش بخش چمن مصنوعی می تواند خستگی میهمانان را در آورده و نشاط و شادابی را به آنها هدیه دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع محصولات و خرید چمن مصنوعی، کارشناسان مانا چمن از طریق کلیه راه های ارتباطی خدمتگزار شما عزیزان هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.