چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی حیاط ویلا

استراحت و تفریح بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره کار سخت و خسته کننده، چیزیست که همه ما به دنبالش هستیم. بسیاری از مردم در آخر هفته ها و یا تعطیلات رسمی طولانی مدت، در خانه می مانند و از تفریحات محل زندگی و شهر خود لذت می برند. برخی نیز در مناطق خوش و آب و هوای کشور دارای خانه ویلایی هستند و ترجیح می دهند تا اوقات فراغت و آسایش خود را در آن بگذرانند. اگر شما هم از خانه ویلایی و امکانات رفاهی برخوردار هستید، پیشنهاد می کنیم تا این مطلب رو مطالعه نمایید.

چمن مصنوعی برای ویلا

یکی از مصارف محبوب و مورد توجه چمن مصنوعی تزئینی، به کار گیری آن در مفروش نمودن حیاط منازل ویلایی محسوب می شود. نصب چمن مصنوعی در ویلا آنچنان مورد علاقه مردم قرار گرفته که به یکی از اهداف فروش چمن مصنوعی در این بازار تبدیل شده است. سالهاست که چمن مصنوعی در حیاط ویلاهای لوکس و باشکوه در همه جای جهان می درخشد و به بهترین لحظات ما، زیبایی و شادابی هدیه می دهد.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 2

چشم انداز سبز چمن مصنوعی در حیاط ویلا

چمن مصنوعی در بخش های مختلفی از ساختمان استفاده می شود؛ جاهایی همچون تراس، بالکن، پشت بام، باغچه، حیاط خلوت و پاسیو، دور استخر، زمین بازی، محل نگهداری حیوانات خانگی و …
بیشتر افراد از رفتن به ویلا و مناطق خوش آب و هوا اهداف مشترک و یکسانی دارند. استراحت، آسایش، آرامش، تفریح و سپری کردن اوقاتی خوش و شاد در کنار عزیزان، دوستان و خانواده، تامین نیازهای روانی و عاطفی و… خواسته همه ما از ویلاست. حیاط ویلا جاییست که قسمت زیادی از زمان خود را در آن می گذرانیم. در حیاط ویلا بچه ها به بازی مشغول می شوند، بزرگ تر ها می توانند بازی هایی مثل فوتبال، والیبال، بدمینتون، تنیس روی میز و… انجام دهند، می توان آتش روشن نمود و از غذاهای کبابی لذت برد.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 3

بازی کودکان و بزرگ ترها در دامان چمن مصنوعی حیاط ویلا

کفسازی حیاط ویلا معمولاً به وسیله مصالحی همچون واش بتون، بتون در جا ریز، قلوه سنگ بادامی و مواردی از این دست اجرا می شود. این مصالح سخت، خشن و بی روح هستند و زیبایی دلخواه را به محوطه ویلا نمی بخشند. تمام مشتریان ما اذعان می کنند که چمن مصنوعی در حیاط ویلا همان چیزیست که همیشه به دنبالش بودند و جای خالی آن را حس می کرده اند.

انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط ویلا

برای برخورداری از چمن مصنوعی در حیاط ویلا، دو مرحله در پیش دارید:

• اول این که با شناخت کامل از نیازهای خود و نحوه استفاده از حیاط ویلا، مناسب ترین محصول را تهیه نمایید.
• دوم این که پس از خرید چمن مصنوعی، نصب و اجرای آن را به شکل صحیح و اصولی انجام دهید؛ به طوری که کیفیت و کارایی چمن مصنوعی به بهترین شکل در اختیار شما باشد.

پس از این مراحل، مسئولیت حفظ، نگهداری و مراقبت از زمین چمن را بر عهده خواهید داشت که شاید بتوان گفت مهم ترین عامل ماندگاری چمن است. ما در شرکت مانا چمن در همه این مراحل، یار و همراهتان هستیم و اطمینان می دهیم که های سال از زمین چمن مصنوعی در حیاط ویلای خود لذت خواهید برد. همان طور که اشاره شد، در ابتدای کار باید تصمیم بگیرید که قرار است دقیقا چه استفاده ای از زمین چمن مصنوعی حیاط ویلای خود داشته باشید. برای درک بهتر این موضوع، از شما دعوت می کنیم تا مقاله “چمن مصنوعی پیشنهادی برای کاربری های گوناگون” را مطالعه فرمایید. در آن مقاله توضیح داده ایم که هر مدل چمن مصنوعی با توجه به خصوصیات ذاتی خود، برای نصب در چه محیطی و با چه استفاده ای مناسب است.

به عنوان مثال اگر صرفاً قرار است که یک منظره سبز و دکوری داشته باشید، بهتر است به سراغ مدل های چمن مصنوعی ارزان قیمت یا اصلاحاً موکتی بروید. مدل سیمین یکی از بهترین محصولات چمن مصنوعی موکتی موجود در بازار است که تمامی خواسته های شما را برآورده می کند.

نظافت آسان، ویژگی بارز و منحصر به فرد چمن های مصنوعی موکتی است که برتری قابل ملاحظه ای را به آن می بخشد. ولی اگر علاوه بر پوشش سبز و نمای زیبا در حیاط، به دنبال ویژگی های دیگری همچون نرمی، کارایی و امنیت زمین چمن هستید بدون شک باید به سراغ مدل های با ارتفاع الیاف بلند و با تراکم متناب بروید. هنگام راه رفتن بر روی چنین مدل هایی، وزن انسان توسط بافت انبوه الیاف جذب شده و با کم شدن فشار بر روی پا، احساسی بسیار خوشایند را تجربه می کنیم.

شرکت مانا چمن مدل های متنوعی از چمن مصنوعی بهاره با ارتفاع الیاف 25 میلی متر را عرضه می کند مانند آوانا، نسیم و ترنم که دارای الیاف صاف و راست هستند. همچنین مدل هایی همچون اسپرینگ و لایت که علاوه بر الیاف صاف و راست، دارای رشته های نخ مجعّد بوده و ویژگی های مهمی را به چمن مصنوعی می افزاید.

خصوصیات برتر این گروه از محصولات را پیشتر در مقالات مجزّا به طور کامل توضیح داده ایم که با مراجعه به سایت اینترنتی مانا چمن می توانید آنها را مطالعه نمایید. نکته جالب توجه درباره مدل لایت این است که از الیاف مجعّد با رنگ های بژ و قهوه ای برخوردار بوده و ظاهر چمن طبیعی را شبیه سازی می کند.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 4

چمن مصنوعی لایت 35

این ویژگیِ مدل لایت، برای آن دسته از صاحبان ویلا که می خواهند یک زمین چمن مصنوعی با حداکثر شباهت به چمن طبیعی داشته باشند، بهترین گزینه است.

زمین مناسب برای چمن مصنوعی حیاط چگونه است؟

چمن مصنوعی بر روی کلیه سطوح سخت از قبیل سنگ، واش بتون، سیمان و… که توانایی گذردهی عمودی آب را ندارند قابل نصب است. خروج آب از چمن مصنوعی در چنین سطوحی، به ناچار با کمک شیب بندی انجام می شود.

همچنین چمن مصنوعی تزئینی را می توان بر روی کلیه سطوح نرم و نفوذ پذیر همچون خاک، شن و ماسه نیز اجرا نمود. برای آگاهی بیشتر و شناخت این فرایند جالب، شما را به مطالعه مقاله “نحوه نصب چمن مصنوعی” دعوت می کنیم.

با خروج و تخلیه کامل آب از سطح زمین چمن مصنوعی در حیاط ویلا، در زمان بارندگی های سنگین هم می توانید مانند روزهای آفتابی از محوطه زیبای خود استفاده کنید.

چمن مصنوعی حیاط ویلا را چگونه نظافت کنیم؟

ریختن برگ و بقایای خشک درختان و گیاهان بر روی چمن مصنوعی در حیاط ویلا، امری کاملاً طبیعیست. برای تمیزکاری چنین مواردی می توانیم ابتدا به کمک دستگاه بلوئِر یا دمنده باغی، آشغال های بسیار درشت را حذف نماییم. بعد از آن می توانیم با جارو برقی آشغال های ریز را پاک نموده و سپس با فشار آب شلنگ (واتر جت)، شامپو فرش و جاروی پرز کوتاه حیاطی، خاک و کثیفی ها را بشوییم.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 5

برگ درختان به سادگی از روی چمن مصنوعی حیاط تمیز می شود

چمن مصنوعی دور استخر

یکی از مصارف هوشمندانه و خلاقانه چمن مصنوعی کنار استخر می‌باشد.
در استخرهای روباز، امکان بهره مندی از آسمان زیبا، هوای آزاد، گل ها و درختان در فضای سبز وجود دارد و به همین علت است که بسیار محبوب تر از انواع سرپوشیده هستند.
از گذشته های دور تا کمتر از دو دهه پیش، به منظور زیباسازی و ایجاد زمین سبز در اطراف استخرها، کاشت چمن طبیعی یکی از مهم ترین اقدامات محسوب می شد.
همان طور که می دانید، چمن طبیعی برای رشد و حفظ سلامتی و ظاهر زیبای خود به آبیاری، تغذیه، تنفس و نور کافی نیاز دارد.
گرما و سرمای بیش از حد، تابش شدید و طولانی مدت خورشید، کمبود آب، غرقاب شدن، رفت و آمد مداوم و لگدمال شدن در زیر پای افراد، از عوامل فرسایشی و مخرّب در چمن طبیعی هستند.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 6

نگهداری از چمن طبیعی، دشوار است و هزینه سنگینی دارد

مراقبت از چمن طبیعی در چنین شرایطی به صرف زمان، هزینه و انرژی فراوانی نیاز دارد که به هیچ عنوان معقول و قابل پذیرش نیست. از سوی دیگر، تردّد بر روی چمن طبیعی حاشیه استخر، سبب ورود خاک، گِل و بقایای گیاهی به درون آب استخر شده که باعث آلودگی شدید می گردد.

سطح زمین در اطراف استخرها معمولا از مصالحی همچون سنگ، سرامیک، واش بتون و… تشکیل می شود که سخت و خشن هستند. این سطح سخت و ناخوشایند، در تضاد کامل با ماهیت نرم، روان و دوست داشتنی آب است و افراد هنگام خروج از آب، ناگهان وارد یک محیط کاملا متفاوت می شوند.

سنگفرش و کفپوش های بتونی در کنار استخر با گذشت زمان و تاثیر پدیده های طبیعی همچون نور خورشید، تغییرات دما، رطوبت، رشد گیاهان خودرو و… دچار فرسایش سطحی، ترک خوردگی، شکستگی و تخریب می شوند.

بسیاری از مردم دوست دارند که در محوطه اطراف استخر دراز کشیده و از نسیم دل انگیز و آفتاب گرما بخش استفاده نمایند.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 7

محیط اطراف استخر، ایده آل برای استراحت

در صورتی که کف زمین سِفت و خشن باشد، این کار امکان پذیر نیست و حتما به زیر انداز، حوله یا تخت های کنار استخری احتیاج خواهید داشت. از سوی دیگر مصالحی که دارای سطح صاف و صیقلی هستند، پس از خیس شدن به شدت لیز و لغزنده شده و ممکن است باعث سُر خوردن و سرنگونی افراد شوند.

احتمالاً شما هم اتفاق ناخوشایند لغزش و زمین خوردن در محوطه اطراف استخر را تجربه کرده اید. افراد با پای برهنه و حتی دمپایی هم بر روی این سطوح لیز می خورند.

البته دلیل استفاده از کفپوش های سخت، صاف، مقاوم و البته با رنگ روشن در اطراف استخرهای سر باز را می توان این گونه شرح داد:

• در برابر آب استخر، باران، برف، نور خورشید و دیگر عوامل محیطی پایدار هستند.
انتخاب رنگ سفید و روشن مصالح کفسازی نیز به این دلیل است که در روزهای آفتابی و گرم تابستان، میزان کمتری از انرژی تابشی خورشید را جذب نموده و داغ و آزار دهنده نشود.
وقتی سطح زمین اطراف استخر خنک باشد، افراد می توانند به راحتی بر روی تخت و صندلی های کنار استخری، به استراحت و استفاده از محیط بپردازند.
البته همین مساله باعث انعکاس نور آفتاب از کف زمین شده و چشم افراد حاضر در کنار استخر را آزار می دهد.

• به راحتی قابل نظافت و پاکسازی است و چیزهایی مثل خاک و برگ درختان و… را می توان از روی آن به سادگی شُست و تمیز نمود.

حال تصوّر کنید اگر می توانستید به جای مصالح کفسازی سِفت و سخت در محوطه اطراف استخر، از یک کفپوش نرم، زیبا و دوست داشتنی استفاده کنید. در چنین شرایطی قطعاً استخر شما به جایی دلپذیر تر تبدیل می شود؛ شما می توانید علاوه بر شنا کردن در آب استخر، از فضای دل انگیز اطراف آن بیشتر از گذشته لذت ببرید. این کفپوش نرم و زیبا چیزی نیست جز چمن مصنوعی؛ بستری سبز و مهربان که زیباترین حس ها را به شما منتقل می کند.

رنگ سبز چمن مصنوعی در کنار رنگ آبی استخر، ترکیبی چشم نواز را پدید می آورد که لبخند و آرامش قلبی را به انسان هدیه می دهد.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 8

منظره خیره کننده حیاط با رنگ سبز چمن مصنوعی در کنار رنگ آبی استخر

چمن مصنوعی پس از خیس شدن به هیچ عنوان همچون سنگ و سرامیک لیز و لغزنده نمی شود و ایمنی افراد کاملاً حفظ خواهد شد. همچنین افراد می توانند بدون نیاز به زیر انداز، در هر نقطه ای که دلشان خواست بنشینند، دراز بکشند و از فضای دل انگیز لذت ببرند.

چمن مصنوعی مناسب کنار استخر

محیط پیرامون استخر به دلیل برخورداری از شرایط خاص و منحصر به فرد، به انواعی از چمن مصنوعی نیاز دارد که انتظارات کاربر را به بهترین شکل برآورده نماید.
در اینجا به برخی از مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی مناسب دور استخر اشاره می کنیم:

• نرمی، لطافت و انعطاف پذیری
• ارتفاع الیاف متناسب با تراکم بافت متوسط
• قابلیت نظافت آسان و خروج سریع آب
• عدم پوسیدگی و تغییر رنگ در مقابل نور خورشید، آب استخر و عوامل محیطی

چمن مصنوعی مناسب استخر باید به اندازه ای نرم باشد که هنگام تماس پوست بدن با آن، احساسی خوشایند و دلنشین را منتقل نماید.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 9

چمن مصنوعی در حیاط ویلا، بهترین لحظات را به شما هدیه می دهد

مدل هایی از چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه و تراکم بافت زیاد، دارای ساختاری موکت مانند و زبر پیدا هستند که در هنگام تماس پوست، احساسی خشن و نا مطلوب را به انسان منتقل می نماید.

در بحث سهولت نظافت نیز باید به نکته ای بسیار تخصّصی اشاره کنیم. انواعی از چمن مصنوعی که در ساخت آنها الیاف تک رشته یا مونوفیلامنت به کار می رود، برای استفاده در حاشیه استخر و به طور کلی محیط هایی که به نظافت و پاکیزگی مداوم نیاز دارند، مناسب تر بوده و توصیه می شوند. زیرا رشته های نخ مونوفیلامنت، مجزّا و مستقل از یکدیگر هستند و ذرات آلاینده و آشغال به سادگی از میان آنها خارج می شود. ولی الیاف فیبریلیت به دلیل ساختار ورقه ای و چاکدار خود که شامل درز، شکاف، و بُریدگی های بسیار ریز می باشد، آشغال ها را درون خود نگه داشته و از خروج آنها جلوگیری می نماید که با گذشت زمان، باعث کثیف شدن و ایجاد ظاهر بد در چمن مصنوعی خواهد شد.

به منظور ایجاد زهکشی و خروج آب از زیر چمن مصنوعی، سوراخ هایی در بستر پشتیبان یا زیرین (بکینگ) آن ایجاد می شود که آب از راه این منافذ گذر کرده و بیرون می رود. این پدیده هم در هنگام نصب چمن مصنوعی بر روی سطوح سخت اهمیت دارد و هم سطوح نرم و نفوذ پذیر.

بسیاری از مشتریان درباره احتمال ایجاد آلرژی پوستی و حساسیت های دیگر توسط چمن مصنوعی از ما سوال می پرسند. به شما اطمینان می دهیم که تمامی محصولات چمن مصنوعی تولید شده در داخل کشور، استانداردهای بهداشتی و سلامتی را رعایت نموده و از این بابت هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

نصب چمن مصنوعی کنار استخر

چگونگی اجرای چمن مصنوعی دور استخر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا با توجه به حضور دائمی آب و خیس بودن همیشگی اطراف استخر، استحکام و ماندگاری چمن مصنوعی بر روی سطح زمین، ضرورت بیشتری می یابد. در این مورد هم به 3 نکته کلیدی اشاره می نماییم.

1) همواره توصیه می کنیم زمین حاشیه استخر، یک شیب ملایم به سمت بیرون داشته باشد. آبی که از طریق شناگران، بارش های طبیعی یا آبپاشی دستی، بر روی چمن مصنوعی انباشته می شود، به کمک شیب زمین به خارج از محوطه هدایت شده و وارد استخر نمی گردد. زیرا ممکن است این آب دارای آلودگی باشد و آب استخر را کثیف و کدِر نماید که هم از لحاظ بصری ناخوشایند است و هم از نظر بهداشتی و سلامتی. همچنین سطح زمین اطراف استخر باید کاملاً صاف، هموار و بدون برجستگی و فرو رفتگی باشد تا از تجمّع آب جلوگیری شود. این مساله باعث دوام چمن خواهد شد.

2) به منظور افزایش نرمی، آسایش و امنیت محوطه حاشیه استخر، نصب پوشش های ضربه گیر مانند ژئوتکستایل و فوم اسفنجی به صورت شُک پَد در روی سطح زمین و زیر چمن مصنوعی توصیه می شود. این پوشش ها از حجم و ضخامت خوبی برخوردارند که فشار را در خود جذب نموده و در صورت سرنگونی و زمین خوردن افراد، از آسیب های جسمی جلوگیری می نماید.

3) برای اتصال چمن مصنوعی به سطح، توصیه اکید می کنیم که از چسب های پلی اورتان دو جزئی استفاده شود. زیرا این چسب از استحکام و دوام شگفت انگیزی برخوردار بوده و کاملاً در مقابل رطوبت مقاوم و پایدار است. متاسفانه به کرّات مشاهده می شود که افراد نا آگاه و غیر متخصص، برای نصب چمن مصنوعی از چسب های خانواده پلی کلروپرن یا اصطلاحاً صنعتی یا موکتی، استفاده می کنند. این نوع چسب در مقابل آب و رطوبت به شدت ضعیف و ناپایدار بوده و به سرعت قدرت چسبندگی خود را از دست می دهد و چمن از سطح جدا می شود.

4) استفاده و افزودن مواد پُر کننده ای همچون شن سیلیس و زئولیت در چمن مصنوعی اطراف استخر توصیه نمی شود.
زیرا این مواد ممکن است به وسیله آب و پای افراد جا به جا شده و وارد آب استخر شود که با گذشت زمان باعث آلودگی و کثیف شدن خواهد شد.

نگهداری از چمن مصنوعی دور استخر

چمن مصنوعی دور استخر همواره خیس و مرطوب است. زیرا هنگام شیرجه زدن و یا بیرون آمدن شناگران از استخر، مقدار زیادی آب وارد چمن مصنوعی می شود.
این آب به آهستگی از لا به لای الیاف چمن مصنوعی خارج شده و خشک می شود. ولی برای سرعت بخشیدن به این فرآیند توصیه می شود تا مدل های تک بافت با تراکم متوسط استفاده شود.
زیرا آب خیلی زودتر از آن خارج شده و احتمال گسترش جلبک سبز در میان الیاف چمن مصنوعی کاهش می یابد.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 10

ترکیب چشم نواز سنگ ورقه، قلوه و چمن مصنوعی در کنار استخر

مدل هایی از چمن مصنوعی تزئینی که دارای الیاف مجعّد هستند، به دلیل تراکم بافت انبوه، مقدار فراوانی آب را درون خود نگه داشته و به کُندی خشک می شوند و برای نصب در حاشیه استخر مناسب نیستند.

یکی از نکات حائز اهمیت در نگهداری چمن مصنوعی دور استخر، تنظیم میزان ph آب است. همان طور که می دانید، برای گند زدایی، از میان بردن عوامل بیماری زای میکروسکوپی و کاهش رشد جلبک ها در آب استخر، از موادی همچون ترکیبات کلر استفاده می شود. این ترکیبات دارای خاصیت قلیایی بوده و ph بالاتر از آب معمولی دارند. درجه قلیایی بودن آب استخر معمولاً چیزی در حدود 7.2 تا 7.8 و حداکثر 8 می باشد. جالب است بدانید که ph اشک چشم انسان نیز در حدود 7.4 است و بنا بر این در هنگام شنا کردن چشم ما احساس راحتی خواهد نمود. این میزان از خاصیت قلیایی آب استخر، تقریباً هیچ تاثیر بدی بر روی چمن مصنوعی نمی گذارد ولی همیشه باید مواظب باشید که از این مقدار بیشتر نشود، زیرا در دراز مدت باعث کم رنگ شدن چمن می گردد.

شست و شوی چمن مصنوعی کنار استخر

همان طور که در گذشته نیز اشاره کردیم، بهترین راه نظافت چمن مصنوعی، استفاده از فشار آب، مواد شوینده مخصوص فرش و موکت و به کارگیری جارو و فرچه های مو کوتاه می باشد.

چمن مصنوعی حیاط ویلا 11

نظافت چمن مصنوعی در کنار استخر، آسان و سریع است

بسیاری از مردم و حتی افراد به اصطلاح متخصص، تصوّر می کنند که بهترین زمان شست و شوی چمن مصنوعی در هنگام تعویض آب استخر است. ولی با توجه به ارزش معنوی آب شیرین و اهمیت حفظ آن برای نسل های آینده، اکیداً توصیه می کنیم که از تعویض زود هنگام و بی ملاحظه آب استخر اجتناب نمایید.

امروزه تجهیزات تصفیه و فیلتراسیون بسیار موثر و پیشرفته ای در دسترس همگان قرار دارد که به کمک آنها می توان آب استخر را به طور دائم پالایش نمود. این دستگاه ها به کمک موتور و پمپ های الکتریکی خود، آب را از چند بخش با مواد مختلف عبور داده و در نهایت، آب زلال و پاک را خارج می کند.در صورت استفاده از این تجهیزات، هیچ گونه نگرانی از ورود خاک، آلودگی و کف مواد شوینده به استخر نخواهید داشت.

چمن مصنوعی دور استخر را چگونه تهیه کنم؟

انواع چمن مصنوعی ویلا را از مانا چمن بخواهید. مجموعه مانا چمن تجربه فراوانی در زمینه تامین و اجرای چمن مصنوعی ویلا دارد. با بازدید از سایت اینترنتی ما می‌توانید برخی نمونه ‌کارها را مشاهده نمایید.

در وبسایت مانا چمن شما می توانید با انتخاب مدل مورد نظر و انتخاب گزینه خرید و پرداخت الکترونیک وجه، آن را سفارش دهید. در صورتی که ساکن تهران و حومه هستید، سفارش را به نشانی دلخواه شما ارسال می کنیم.

محصول خریداری شده برای هم میهنان عزیز در سراسر کشور نیز، از طریق روش های مورد نظر شما همچون شرکت های باربری و پُستی ارسال می گردد. همچنین شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و یا تماس تلفنی با کارشناسان ما در تماس باشید و کلیه راهنمایی ها در زمینه انتخاب، خرید و تحویل گرفتن کالا را از آنها دریافت نمایید.

در مانا چمن همیشه از نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما مخاطبان گرامی استقبال نموده و از شما دعوت می نماییم تا ایده های درخشان و خلاقانه خود را با ما در میان بگذارید. اگر درباره مطالب ارائه شده در این نوشتار سوال یا ابهامی دارید، خوشحال می شویم که انها را در بخش نظرات کاربران منعکس نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *