گل و گیاه مصنوعی

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی

 

گل ها و گیاهان مصنوعی هیچ کدام از دردسرهای نگهداری گیاهان طبیعی را ندارد؛ ظاهر زیبا و شاداب آنها هم برای همیشه حفظ می شود و رنگ آنها نیز در مقابل نور خورشید از ماندگاری خوبی برخوردار است.

 

 

نقش گل و گیاه طبیعی در شادابی انسان و تاثیر شگفت انگیز آن در بهبود محیط زندگی، موضوعیست که همه با آن آشنا هستیم. گل و گیاه از راه های مختلفی بر حال و هوای فضا تاثیر می گذارند.

شکل و رنگ متنوع و چشم نواز گل ها، ظاهر شگفت انگیزی پدید می آورد که هر بیننده ای را به خود مجذوب نموده و زیبایی بصری را مهمان دیدگان می کند. عطر دوست داشتنی آنها در محیط پراکنده شده و دل ها را می رباید. اکسیژن و رطوبت برخاسته از گل و گیاه هم باعث سرزندگی و لطافت هوا شده و سلامتی را برایمان به ارمغان می آورد. اما شاید مهم ترین ویژگی گیاهان طبیعی، از نظر بسیاری مردم پنهان مانده است؛ انرژی و حس خوب. گیاهان هم مثل ما انسان ها و دیگر جانداران، زنده هستند و از درجات خاص احساس، آگاهی، شعور و ادراک برخوردارند. حتی بسیاری از مکاتب فکری معتقدند که گیاهان همواره مشغول ستایش و نیایش آفریدگار و منشا هستی بوده و از این لحاظ با دیگر عناصر کائنات مشابهند. به همین دلیل است که انرژی مثبت و حال خوب گیاهان را نه با حواس پنج گانه بلکه با حس ششم درک می کنیم.

با توجه به این واقعیات، پرورش و نگهداری گل و گیاه طبیعی در محیط زندگی و کار انسان، همواره مورد توجه قرار داشته و از آن استقبال می کنیم. با اطمینان می توان ادعا نمود که هیچ انسانی با عقل سلیم را نمی توان یافت که از حضور گل و گیاه در کنار خود لذت نبرد و به آن علاقه نشان ندهد. اما در بسیاری از موارد، افراد نمی توانند مسئولیت های مراقبت از سلامتی، زیبایی و شادابی گیاهان را به درستی انجام دهند و در این هنگام است که حیات این موجودات دوست داشتنی به خطر می افتد.

بعضی افراد به دلایل گوناگون از جمله کمبود زمان و فرصت کافی، مشغله کاری، مسافرت های مکرّر و طولانی مدت، خستگی و بی حوصلگی، عدم توان جسمی، نا آگاهی و بی تجربگی نسبت به اصول و فنون پرورش گیاه، ناسازگاری گل ها و گیاهان با آب و هوای محلی ما و عدم تامین و ایجاد شرایط مورد نیاز گیاه، ناتوانی در تقبّل هزینه ها، نداشتن علاقه و انگیزه و… از عهده نگهداری گل و گیاه طبیعی بر نمی آیند.

بسیاری از گل ها و گیاهان طبیعی به مقادیر خاصی از شدّت و مدّت تابش نور، دمای هوا، آبیاری، رطوبت هوا، خاک و مواد غذایی مناسب، هرس و حذف بخش های اضافی، پیشگیری و درمان بیماری ها و اقدامات فراوان دیگری نیاز دارند که نگهداری و بهره مندی از آنان را عملاً غیر ممکن می نماید.

تمامی دلایل مورد اشاره، اندیشه و انگیزه های ساخت گل و گیاه مصنوعی را موجب شد.

سال هاست که گل ها و گیاهان مصنوعی در محیط زندگی ما حضور دارند و به عنوان یکی از ارکان و عناصر اصلی تزئینی و زیباسازی فضا شناخته می شوند. در طول چند دهه پیشرفت شیوه های ساخت گل مصنوعی ، این محصولات آنچنان ظاهر طبیعی و قابل باوری پیدا کرده اند که بسیاری متوجه تفاوت آنها با انواع طبیعی نمی شوند.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 1

گل های مصنوعی رنگارنگ و شاداب در منزل

گل ها و گیاهان مصنوعی هیچ کدام از دردسرهای نگهداری گیاهان طبیعی را ندارد؛ ظاهر زیبا و شاداب آنها هم برای همیشه حفظ می شود و رنگ آنها نیز در مقابل نور خورشید از ماندگاری خوبی برخوردار است. اما به هر حال، باز هم برخی افراد از ظاهر نه چندان واقع گرایانه و باور پذیر گل مصنوعی شکایت نموده و رضایت کافی ندارند. حتی از دیدگاه بعضی مردم، کاربرد گل و گیاه مصنوعی نوعی تقلّب و فریب کاری محسوب شده و این کار را موجب لطمه زدن به شأن و شخصیت خود می دانند. این افراد ادعا می کنند که گل و گیاه مصنوعی با دکوراسیون و تزئینات داخلی ساختمان آنها سازگاری و هماهنگی ندارد و یک وصله ناجور دیده می شود که باعث کاهش تجمّل و شکوه خواهد شد.

گل مصنوعی شیک هنگامی در دکوراسیون داخلی ساختمان و در کنار دیگر عناصر زیباسازی می درخشد که ظاهری طبیعی داشته باشد.
خوب پس چاره کار چیست؟ آیا باید گل و گیاه مصنوعی را به کلی از زندگی خود حذف نموده و به سراغ استفاده از آنها نرویم؟ قطعاً خیر. اگر شما هم از طرفداران گل و گیاه مصنوعی هستید، پیشنهاد میکنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید. در این مطلب قصد داریم شما را با ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل های مصنوعی آشنا کنیم.

خرید گل مصنوعی مناسب

شاید اولین و مهم ترین اقدام برای داشتن گل و گیاه مصنوعی خوش منظره و زیبا، انتخاب و خرید نوع مناسب است. قبل از خرید، تمامی ویژگی های انواع محصولات را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا هیچ نکته ای از چشم شما پنهان نماند. پیش از خرید هر مدل گل مصنوعی، بهتر است ابتدا شکل ظاهری نمونه طبیعی و در واقع الگوی اصلی آن محصول را در گلخانه ها و گل فروشی ها ببینید؛ این کار به شما کمک می کند گل هایی با ظاهر طبیعی تر را انتخاب نمایید.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 2

آیا می توانید بگویید که این تصویر یک گل مصنوعی است یا طبیعی؟

در صورت انتخاب یک گل مصنوعی خاص که نمونه طبیعی آن در گل فروشی های محل زندگی شما یافت نمی شود، می توانید از منابع اطلاع رسانی موجود همچون کتاب، مجلات، نشریات، سایت های اینترنتی و فضای مجازی کمک بگیرید. البته در صورت عدم اطلاع از نام گل و گیاه مصنوعی، کار بسیار دشوار می شود؛ زیرا فقط بر اساس تصویر و خصویات ظاهری می توان اقدام به جستجو نمود.

با فرض آگاهی شما از نام علمی یا عامیانه گیاه مصنوعی، میزان شباهت ظاهری آن با گونه طبیعی را به دقت بررسی کنید و اگر ویژگی های بصری آن از نظر شما قابل قبول بود، نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

بهترین توصیه این است که گل و گیاه مصنوعی را از نزدیک مشاهده و لمس نمایید ولی اگر این کار انجام پذیر نیست، تصاویر بزرگ، واضح و با جزئیات محصولات در کنار توضیحات فنّی و کاربردی ارائه شده می تواند به شما کمک کند تا به اندازه کافی با مشخصات گوناگون مدل ها آشنا شوید.

دیدن رنگ، بافت، جنس و کیفیت ساخت اندام های مختلف گل و گیاه مصنوعی از قبیل برگ و ساقه به شما کمک می کند تا میزان طبیعی بودن محصول را تشخیص دهید.

ممکن است شما در فضای مجازی همچون صفحات اینستاگرام، کانال های تلگرام و سایت های اینترنتی تصویر انواع و اقسام مدل های گل مصنوعی را مشاهده کنید که در ظاهر بسیار زیبا و دلرُبا دیده می شوند؛ ولی هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که از نزدیک هم زیبا باشند و انتظارات و توقعات شما را برآورده نمایند. زیرا فنون عکاسی و ویرایش تصاویر باعث می شود تا بسیاری از نقائص و ایرادات محصولات به چشم نیاید.

موارد بسیاری را مشاهده می کنیم که افراد پس از خرید گل و گیاه مصنوعی از انتخاب خود دلسرد و پشیمان شده و آن را دوست ندارند. دلیل این موضوع هم فقط و فقط عدم دقت و توجه کافی به مشخصات محصول است. پس همواره از فروشنده بخواهید گل هایی با نمای طبیعی را به شما معرفی کند.

رنگ گل مصنوعی

هنگام خرید گل مصنوعی، به دنبال رنگ های متداول موجود در طبیعت بگردید؛ یعنی رنگ هایی که معمولاً در گل ها و گیاهان مختلف می بینید. بعضی رنگ های تند و شاداب (مانند طیف های خاص آبی، صورتی، نارنجی، زرد و…) ممکن است جذاب به نظر برسند ولی به این فکر کنید که چه برداشت و تصوّری ممکن است در ذهن بیننده آن ایجاد شود.

رنگ گل و گیاه مصنوعی باید دقیقا مشابه گونه های موجود طبیعی باشد. به عنوان مثال، همه ما گیاه سرخس را با رنگ سبز دیده ایم و می شناسیم؛ حال اگر برگ سرخس را با رنگ سرخ یا بنفش ببینیم آیا ظاهر آن برای ما قابل باور خواهد بود؟ یقیناً خیر.

همچنین رنگ ها نباید بیش از اندازه روشن و یا تیره باشد؛ مثلا برخی از انواع گل رُز دارای گلبرگ هایی به رنگ زرد ملایم است. ولی اگر گل رز مصنوعی با گلبرگ های زرد فسفری و بسیار روشن ساخته شود، قطعاً هر بیننده ای به سرعت متوجه غیر واقعی بودن آن می شود و احساس خوبی نسبت به آن نخواهد داشت.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 3

گل رز مصنوعی با رنگ های کاملا مشابه با انواع طبیعی

رنگ موجود در بخش های مختلف اندام گیاهان معمولاً دارای طیف های بسیار متنوّعی است و هیچ گاه به طور یکدست و کامل تک رنگ و یکسان دیده نمی شود. حتما شما هم نقاط سبز تیره و روشن پراکنده در سطح برگ های گیاهان را دیده اید. کمتر گیاهی را می توان یافت که در یک قسمت از خود، رنگ کاملاً همسان و یکنواخت داشته باشد. بنابراین، ساقه، دمبرگ، برگ و گلبرگ های گیاهان مصنوعی طوری ساخته می شود که طیف های متفاوت رنگ به طور تصادفی در قسمت های مختلف پیکر گیاه دیده شود. حتی بعضی از نقاط اندام های گل و گیاه مصنوعی با رنگ هایی ساخته می شود که ظاهر پیر، پژمرده، پلاسیده، آفتاب سوخته و خشکیده را همانندسازی کند. مثلا نوک برگ و گلبرگ ها، به رنگ خاکستری و قهوه ای در می آید تا آسیب ناشی از بی آبی یا بیماری در نمای گیاه ایجاد شود و محصول هر چه بیشتر واقعی به نظر برسد.
شما خودتان هم به سادگی می توانید با استفاده از رنگ های اکریلیک و دیگر رنگ های ماندگار بر روی پلاستیک ها، به رنگ آمیزی گل و گیاه مصنوعی به صورت دلخواه اقدام نمایید. افزودن جزئیات با ترکیب اَشکال و طرح های متنوع بر روی ساقه، برگ و گلبرگ گیاه باعث ایجاد بافت باور پذیر در محصول خواهد شد. فقط در رنگ آمیزی از زیاده روی اجتناب نموده و همیشه اعتدال را رعایت کنید تا جلوه طبیعی گیاه دچار لطمه نشود.

شدت بازتاب نور از سطح گل و گیاه مصنوعی هم یکی دیگر از نکات مهمی است که میزان طبیعی یا مصنوعی بودن محصول را تعیین می کند. اگر سطح قسمت های پهن و صاف گیاه (همچون برگ و گلبرگ) بیش از اندازه صیقلی باشد، بخش عمده نور را منعکس نموده و ظاهر گیاه بسیار درخشان و غیر واقعی می شود؛ چیزی که در اکثر گیاهان دیده نمی شود مگر هنگامی که سطحشان با آب خیس شده باشد.

در سوی مقابل، سطح گل و گیاه مصنوعی هم نباید بیش از حد زبر و زمخت و خشن باشد؛ زیرا ناهمواری و برجستگی های ریز موجود در سطح گل مصنوعی، از انعکاس نور جلوگیری نموده و ظاهری کِدِر و کثیف به آن می بخشد. البته قسمت های مختلف بعضی از گل ها و گیاهان طبیعی به صورت ذاتی دارای سطح مات است که بر اثر تابش نور درخشان نمی شود. مثلا گلبرگ گل رز و یا برگ های پوشیده شده با کُرک و پُرز های بسیار ریز و نرم گل شمعدانی این گونه است.

پس بسیار مهم است که ویژگی های ظاهری هر قسمت از گل و گیاه مصنوعی دقیقاً مشابه نوع طبیعی ساخته شود.

شکل، بافت و اندازه گل مصنوعی

شکل ساقه، برگ، رگبرگ ها و نحوه چیدمان و قراگیری آنها در پیکره گیاه باید تا جای ممکن مشابه همان گونه طبیعی باشد که بر اساس آن ساخته شده است. مثلا همان طور که می دانید برگ گل سرخ به شکل بیضی با لبه های پیرامونی دندانه ریز است و اگر این برگ ها به شکل پنجه ای (مشابه برگ چنار) ساخته شود، قطعاً یک ایراد اساسی محسوب شده و هیچ کسی آن را نمی پسندد.

شکل سطح مقطع (بُرش) عرضی ساقه ها و نحوه منشعب و تقسیم شدن آنها از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ مثلا گل مریم از یک ساقه بلند اصلی به همراه دسته گل های مجتمع در طول آن تشکیل شده که یک ساختار دراز و باریک را در نمای کلّی گیاه ایجاد می کند و یک دسته گل بابونه هم از تعداد فراوانی ساقه ریز تشکیل شده که در انتها به یک گل کوچک ختم می شود.

جابجایی و تغییر عناصر و جزئیات اصلی گل ها و گیاهان، باعث آسیب جدی به زیبایی و ظاهر طبیعی آنها می شود. همیشه به یاد داشته باشید اگر محصولی را مشاهده نمودید که به نظرتان دارای ظاهر عجیب و غریب و نامتعارف است، مطمئناً همین حس در دیگر بینندگان نیز ایجاد شده و میزان باورپذیری آن را به شدت کاهش خواهد داد.

شکل رگبرگ های اصلی و فرعی موجود در برگ ها هم یکی دیگر از عوامل موثّر در جلوه طبیعی گل مصنوعی به شمار می رود. شاید باورتان نشود ولی همین نکات کوچک و به ظاهر بی اهمیت است که مصنوعی بودن گل و گیاه را آشکار و بر مَلا می کند.

اندازه یا به عبارتی دیگر، ریز و درشت بودن گل و گیاه مصنوعی هم نقش انکار ناپذیری در طبیعی و قابل باور دیده شدن آنها دارد. هر چه اندازه گل و گیاه مصنوعی به گونه های طبیعی نزدیک تر و شبیه تر باشد، احساس واقعی تری را به بیننده منتقل خواهد کرد. مثلا گل آنتریوم را همه ما به اندازه یک کف دست یا کمی کوچکتر دیده ایم؛ ولی اگر نوع مصنوعی این گل را در ابعاد بند انگشتی ببینیم، آیا باور پذیر و طبیعی به نظر می رسد؟ بدون تردید خیر.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 4

انواع گل مصنوعی با اندازه حقیقی

یکی دیگر از نکات ظریف و بسیار مهم در میزان طبیعی دیده شدن گل مصنوعی، این است که تا جای ممکن دارای ساختار و چیدمان تصادفی، غیر قرینه، نا منظّم و ناهمتراز باشند. زیرا وجود شاخه، ساقه، برگ و گل به صورت متقارن، منظم و با الگوی تکراری در گیاه مصنوعی، غیر واقعی بودن را با صدای بلند فریاد می زند.

برای کاهش یا از میان بردن تقارن در گل و گیاه مصنوعی می توان برخی شاخه ها، برگ ها و گل ها را به شکل خمیده درآورده و یا به کلّی حذف نمود. اگر به هر دلیل قصد حذف نمودن این بخش ها را ندارید، می توانید آنها را در میان و لا به لای دیگر دسته های گل و گیاه مصنوعی پنهان کنید. حتی می توان قسمت پر پُشت و حجیم تر گل مصنوعی را به سمت نور قرار داد تا احساس تفاوت رشد در دو بخش متفاوت گیاه به بیننده منتقل شود.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 5

ترکیب متنوعی از گل ها و گیاهان مصنوعی

بوی گل مصنوعی

همان طور که قبلا هم توضیح دادیم، گل ها و گیاهان مصنوعی با انواع پلیمرها ساخته می شوند. این مواد از فرآورده های نفتی هستند و همچون دیگر مشتقات نفت، بو و رایحه خاصی را در هوا آزاد می کنند که مشخصه اصلی آنهاست. اما در ساخت گیاهان مصنوعی، ترکیبات خاصی به آنها افزوده می شود که بوهای ناخوشایند را تا حد زیادی از میان برده و گل مصنوعی عملاً هیچ بوی خاصی در هوای محیط سربسته پراکنده نمی کند. البته مواد پلاستیکی در دمای بالا و بر اثر تابش مستقیم نور خورشید اندکی گرم شده و ممکن است بوی خاص خود را متشر کند که اصلاً آزار دهنده نیست و بسیاری افراد حتی متوجه آن نمی شوند.

جنس گل مصنوعی

گل و گیاه مصنوعی معمولا از جنس پلی اتیلن، پارچه پلی استر، پارچه ابریشم مصنوعی (ویسکوز یا ریون)، پی وی سی، پلی استایرن و در مواردی از جنس چینی (پُرسلان) ساخته می شوند. هر چه ویژگی های لمسی و رفتاری متریال مورد استفاده در ساخت گیاهان مصنوعی به بافت گیاهان طبیعی شباهت بیشتری داشته باشد، واقع گرایی و باور پذیری محصول نهایی هم بیشتر می شود. مثلا ساقه و برگ های ضخیم و مستحکم معمولا از ماده پلی اتیلن و گلبرگ نازک، نرم و لطیف گل ها از پارچه ویسکوز یا پلی استر ساخته می شود. بدیهیست که لمس گل و گیاه ساخته شده با ماده سخت و شکننده چینی پرسلان، احساس گیاه طبیعی را به ما منتقل نخواهد کرد.

لمس مواد مختلف توسط دست، صداهای گوناگون و متفاوتی را تولید می کند که نشان دهنده ویژگی های ذاتی آن ماده است. مثلا پارچه های پی وی سی و سلولزی دارای بافتی خشک هستند که مالش آنها در دست باعث ایجاد صدای خِش خِش می شود ولی پلیمرهای نرم و انعطاف پذیر در هنگام لمس هیچ گونه صدای قابل توجهی را ایجاد نمی کند. برای خرید گل و گیاه مصنوعی حتما دقت کنید که احساس لمس منتقل شده به شما در هنگام تماس انگشتان با آن تا جای ممکن مشابه نوع طبیعی همان گیاه باشد.

گل و گیاه مصنوعی را در گلدان زیبا قرار دهید:

استفاده از گلدان های شکیل و زیبا، به گل و گیاه مصنوعی شخصیت و جایگاه ویژه ای بخشیده و آن را برای هر بیننده ای باور پذیر می نماید. انتخاب گلدان هایی با طرح، رنگ و جنس خاص، باعث جذابیت و جلب توجه ناظران به سوی خود شده و کاستی های احتمالی گل و گیاه مصنوعی، کمتر به چشم می آید.

استفاده از آب، خاک و دیگر مواد طبیعی در گلدان گل مصنوعی:

شما می توانید گلدان مورد استفاده برای نگهداری گل مصنوعی را از موادی همچون آب، خاک، ماسه، شن و قلوه سنگ، خاک برگ و بقایای گیاهی پوسیده، خزه، صدف و سخت پوستان دریایی و… پر کنید. با این کار، هر بیننده ای دچار اشتباه شده و در غیر طبیعی بودن گل و گیاه دچار شک و تردید می شود. زیرا منطق انسان با دیدن گل و گیاه مصنوعی درون یک گلدان پر از آب به این نتیجه می رسد که این کار برای تامین آب مورد نیاز و افزایش ماندگاری گل های شاخه بریده انجام شده و پس از آن، دقت کمتری به جزئیات غیر عادی گل مصنوعی می نماید. یا مثلا اگر بیننده مشاهده کند که سطح گلدان گل مصنوعی با خاک و کود پوشیده شده است، ذهن به طور نا خود آگاه متوجه مصنوعی بودن گل ها نشده و موارد بدیهی نیز به چشم نمی آید. حال تصور کنید که فرد نگهدارنده، اقدام به آبیاری این گلدان نماید؛ آنگاه است که هر ناظری فریب خورده و به اشتباه می افتد.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 6

نگهداری از گل رز مصنوعی در گلدان پر از آب

درباره پوسیدگی و خراب شدن گل ها و گیاهان مصنوعی هم به هیچ عنوان نگران نباشید؛ زیرا این محصولات از موادی ساخته می شوند که در برابر رطوبت و آب کاملاً مقاوم هستند. فقط برای جلوگیری از ایجاد بوی ناخوشایند در گلدان، هر از گاهی آب گلدان را تخلیه و آن را با آب تازه جایگزین کنید.

نمایش گیاهان مصنوعی و طبیعی در کنار یکدیگر:

یک اصل روانشناسی بسیار جالب درباره قدرت ادراک انسان وجود دارد که می گوید هر گاه پدیده های واقعی و غیر واقعی با یکدیگر ترکیب شوند، تشخیص میان آنها بسیار دشوار می شود. اگر به خاطر داشته باشید، این موضوع را پیشتر در مبحث چمن مصنوعی ترکیبی (هیبرید) به طور کامل توضیح داده بودیم. این مساله در مورد گل و گیاه مصنوعی هم کاملاً قابل اجراست و شما می توانید یک گلدان گیاه طبیعی از گونه های مقاوم با نیاز مراقبتی بسیار اندک را انتخاب نموده و انواع گل ها و گیاهان مصنوعی را در کنار آن قرار دهید. یا حتی می توانید گلدان های طبیعی و مصنوعی را به طور دَرهم و کنار یکدیگر در گوشه ای از فضای خانه قرار دهید. با این کار، احتمال تشخیص نوع طبیعی از مصنوعی بسیار دشوار می شود.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 7

حضور گل های مصنوعی و طبیعی در کنار هم

قرار دادن گیاه مصنوعی در جای مناسب برای گیاه طبیعی:

در همه انواع ساختمان ها از جمله منازل مسکونی، محیط کار اداری، فضای عمومی تجاری و… نقاطی وجود دارد که برای نگهداری از گل ها و گیاهان طبیعی ایده آل و مناسب هستند. برخورداری از تابش نور کافی و دسترسی آسان به منظور انجام اقدامات مراقبتی همچون آبیاری و… از ویژگی های اصلی چنین محل هایی محسوب می شود. جاهایی مثل کنار پنجره ها، زیر نورگیرها، داخل پاسیو و حیاط خلوت، پای دیوارها، ارتفاع متوسط روی دیوارها و ستون ها، گوشه ها و کُنج های محفوظ و ایمن از برخورد افراد و محل هایی از این دست. همیشه قسمتی از ساختمان و انواعی از وسایل و اساسیه موجود را برای قراردادن گلدان گیاه مصنوعی انتخاب کنید که نگهداری گل و گیاه طبیعی در آنجا با احتمال بیشتری ممکن و میسّر می باشد.

ترفندهایی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گل مصنوعی 8
گل مصنوعی در گلدان طبیعی و در کنار پنجره آفتاب گیر

تمامی عوامل مورد اشاره در این مطلب هنگامی که با رعایت کلیه اصول منطقی در کنار یکدیگر قرار بگیرند، باور پذیری و واقع گرایی گل مصنوعی را به قدری افزایش می دهد که با خیال راحت و بدون نگرانی از تحت تاثیر قرار گرفتن دکوراسیون منزل خود می توانید از این محصولات فوق العاده بهره مند شوید.

لطفا جهت خرید گل و گیاه مصنوعی به بخش فروشگاه گل و گیاه مصنوعی مانا چمن وارد شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.