گل و گیاه مصنوعی

روش تمیز کردن گل مصنوعی

 

مدل های مختلفی از گیاهان مصنوعی برای سلایق گوناگون تولید می شود و با پیشرفت های چشمگیری که در تکنیک ساخت آنها صورت گفته، رضایت مشتریان از محصولات روز به روز بیشتر می شود. بسیاری از مردم حتی در فاصله بسیار نزدیک هم به سختی می توانند گیاه مصنوعی را از نوع طبیعی تشخیص دهند.

گل مصنوعی به نور، آب، خاک و ماده غذایی هیچ احتیاجی ندارد و نگهداری از آن بسیار آسان است؛ همچنین در تمامی طول سال و در شرایط آب و هوایی نا مساعد هم زیبایی و شادابی خود را حفظ می کند.

 

 

گل مصنوعی در همه جا قابل استفاده است؛ بر روی میز و فضاهای دکوری سالن پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب خانه ها، لابی و راهروی ساختمان های مسکونی، دفتر کار اداری، مراکز تجاری همچون فروشگاه و مراکز خرید، کافی شاپ، رستوران، هتل، تالار جشن و…

به نظافت گل مصنوعی توجه کنید

گل ها و گیاهان مصنوعی هم مانند بقیه اجسام، اشیاء، وسایل و سطوح مختلف در محیط زندگی ما، دچار آلودگی شده و گرد و غبار و آلودگی معلّق در هوا بر روی آن می نشیند.

تمیز کردن گل مصنوعی با اسپری مخصوصتمیز کردن گل مصنوعی با اسپری مخصوص

احتمالاً شما هم گلدان گل و گیاه مصنوعی را در جاهایی مثل لابی مجتمع مسکونی، محل کار اداری، شرکت خصوصی، مطب دکتر، گالری هنری، رستوران، سالن های نمایشگاهی و… دیده باشید.
در چنین مکان هایی معمولاً رسیدگی و نظافت خوبی از گیاهان مصنوعی صورت نمی گیرد و دقت و توجه کافی به وضعیت آنها دیده نمی شود. به همین دلیل، اغلب اوقات مشاهده می شود که گرد و غبار فراوانی بر روی گل ها و گیاهان مصنوعی نشسته و ظاهر ناخوشایندی دارند.

همان گونه که قبلا توضیح دادیم، ساقه و شاخه گل های مصنوعی از ماده پلی اتیلن، برگ و گلبرگ های آن از ابریشم مصنوعی یا پارچه پلی استِر و پی وی سی و گلدان هم معمولاً از مواد مختلفی مثل سفال، پلاستیک و فلز ساخته می شود.

با توجه به ویژگی ذاتی پلیمرها در جذب ذرات جامد معلق در هوا از قبیل آلودگی ناشی از مصرف سوخت های فسیلی در شهرهای بزرگ، با گذشت مدت زمان مشخصی آثار سیاهی و کثیفی در ظاهر گل و گیاه مصنوعی نمایان می شود.

اگر نظافت و تمیزکاری گل مصنوعی به صورت منظم و مستمر انجام نگیرد، این آلودگی ها رفته رفته بیشتر می شوند؛ در چنین حالتی نه تنها گیاه مصنوعی زیبا نیست بلکه باعث زشت نمودن محیط خواهد شد.

پس چاره کار این است که با توجه به میزان آلودگی گل و گیاه مصنوعی و احتمال کثیف شدن آن توسط عوامل مختلف، شیوه های پاکسازی متنوعی را استفاده کنیم. با این کار، ظاهر گل مصنوعی بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید.

تمیز کردن گل مصنوعی با دستمال نمدارتمیز کردن گل مصنوعی با دستمال نمدار

معرفی چند روش تمیز کردن گل مصنوعی

نظافت گل مصنوعی بسیار آسان است؛ در بیشتر اوقات، یک گردگیری ساده با وسایل پَری، قلم مو و دستمال پارچه نمدار می تواند غبار و آلودگی را از سطح آن پاک نماید. به طوری که باید برگ های گیاه را به طور یک به یک با دست نگه داشته و دستمال مرطوب را بر رو و پشت آن بکشیم. همچنین می توان مخلوط آب و سرکه سفید را بر روی بخش های پلاستیکی اسپری نمود.

استفاده از دستگاه های دمنده باد هم می تواند مقدار قابل توجهی از گرد و غبار را از روی سطح گل و گیاه مصنوعی پاک نماید. دستگاه های مکنده هوا همچون جاروبرقی هم می تواند بخش اعظم خاک را بزداید؛ فقط باید توجه نمود که قدرت بالای این دستگاه ها به بافت گل و گیاه مصنوعی صدمه وارد نکند.

گردگیری گل مصنوعی با توده پَرگردگیری گل مصنوعی با توده پَر

گردگیری گیاه مصنوعی با قلم موی نقاشیگردگیری گیاه مصنوعی با قلم موی نقاشی

گل های مصنوعی ابریشمی را هم می توان بدون خیس کردن با آب، تنها با پودر نمک خوراکی و آرد ذرت نظافت کرد. این دو ماده می تواند تمامی آلودگی ها را به خوبی از سطح گلبرگ ها پاک کند.
استفاده از افشانه آرایشی مو، یکی دیگر از شیوه های بسیار موثر است. افشانه های آرایشی مورد استفاده برای حالت دادن موی سر، معمولا دارای ترکیبات پلی وینیل، اسید سیتریک، سیلیکُن و پلی گلیکول هستند. این مواد گرد و خاک و آلودگی های موجود در سطح گیاه مصنوعی را در خود حل نموده و باعث درخشش گیاه می شود.

اما بعضی وقت ها گرد و غبار در بخش های فرو رفته انباشته می شود که با وسایل گردگیری نمی توان از شرّ آنها خلاص شد. در چنین حالتی باید گل و گیاه مصنوعی را با آب شست و شو دهیم.

شست و شوی گیاه مصنوعی زیر دوش آبشست و شوی گیاه مصنوعی زیر دوش آب

اگر ابعاد و حجم گل و گیاه مصنوعی کوچک باشد می توان آن را در حمام و زیر دوش آب و یا در بالکن، تراس و حیاط با فشار آب شلنگ به خوبی شست. دقت کنید که همیشه از آب سرد و مواد پاک کننده معمولی استفاده نمایید تا آسیبی به گیاه مصنوعی نرسد. حتی برخی از انواع گل و گیاه مصنوعی مقاوم را می توان درون ماشین ظرفشویی قرار داده و آن را نظافت نمود.

شما می توانید سینک ظرفشویی در آشپزخانه و یا وان حمام را پر از آب نموده و مقدار مورد نیاز مایع ظرفشویی و رختشویی درون آن بریزید تا کف کند. سپس گل و گیاه مصنوعی را برای مدت زمان مشخص درون آن بگذارید تا خیس بخورد. سپس با فرچه های نرم مویی می توانید آنها را بشویید و در پایان آبکِشی نمایید.

روش تمیز کردن گل مصنوعی 7

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.