دیوار سبز مصنوعی, گل و گیاه مصنوعی

خانه شیک و زیبا با گل مصنوعی

همان طور که می دانید، یکی از خصوصیات برتر گل مصنوعی، قابلیت جا به جایی آن است؛ یعنی همیشه و در همه جا می توان از آنها استفاده کرد. ولی گل های طبیعی معمولا با جا به جایی و تغییر شرایط محیطی دچار آسیب می شوند.

گل و گیاه مصنوعی یکی از عناصر دکوراتیو است که در بسیاری از خانه ها استفاده می شود. احتمالاً شما هم گل های مصنوعی را بارها در اطراف خود دیده اید. امروزه مدل های مختلف گل و گیاه مصنوعی با ظاهر بسیار طبیعی و قابل باور خود توانسته تا رضایت مشتریان سخت گیر را هم به دست آورد.
شاید شما هم فکر کنید که گیاهان مصنوعی فقط برای استفاده درون گلدان و به عنوان تزئین روی میز در فضای داخل ساختمان به کار می روند؛ ولی جالب است بدانید که می توان از آنها در طراحی و ساخت دیوار سبز مصنوعی هم استفاده کرد. برای این کار، پنل های ویژه ای جهت نصب و نگهداری گل ها و گیاهان مصنوعی تولید شده که به سادگی بر روی کلیه سطوح عمودی و دیوار ها قرار می گیرند و باعث زیبایی شگفت انگیز محیط می گردند.

گلدان مصنوعی در همه جا قابل استفاده است؛ پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب خانه ها، لابی و راهروی ساختمان های مسکونی، دفتر کار اداری، مراکز تجاری همچون فروشگاه و مراکز خرید، کافی شاپ، رستوران، هتل، تالار جشن و…

نگهداری از گل و گیاه مصنوعی به دلیل عدم احتیاج به نور، آب، خاک و ماده غذایی بسیار آسان است و در تمامی طول سال و هر گونه شرایط محیطی نیز زیبایی و شادابی خود را حفظ می کند.

گل های مصنوعی با طرح و رنگ های مختلف ساخته می شود و همه دوست دارند که این محصولات تا جای ممکن ظاهر و حس لمس گل های طبیعی را همانندسازی کند. با پیشرفت های چشمگیری که در ساخت پلیمرها و روش های تولید این محصولات صورت گرفته، امروزه تا حد زیادی به این هدف رسیده ایم.

گل مصنوعی در سرویس بهداشتی

یکی از مکان های ایده آل برای نمایش گل ها و گیاهان مصنوعی، درون سرویس های بهداشتی است. توالت و حمام جاهایی هستند که معمولا هیچ گونه نور طبیعی به آنها راه نمی یابد و یا نور بسیار اندکی از پنجره های کوچک وارد آن می شود.

گیاهان طبیعی هم در محیط تاریک نمی توانند به زندگی خود ادامه دهند؛ ولی گل ها و گیاهان مصنوعی هیچ نیازی به نور نداشته و اتفاقا در محیط بسته سرویس بهداشتی به دلیل دوری از پرتوی فرا بنفش نور خورشید، کیفیت رنگ خود را در مدت طولانی تری حفظ خواهند کرد. به همین دلیل است که قرار دادن گل و گیاه مصنوعی یکی از بهترین شیوه های زیباسازی سرویس بهداشتی به شمار می رود.

خانه شیک و زیبا با گل مصنوعی 2

گل مصنوعی ارکیده در سرویس بهداشتی

سطح کف و دیوارهای دستشویی و حمام معمولا از سرامیک و سنگ های به رنگ روشن و یکنواخت ساخته می شود تا محیط پاکیزه تری را به نمایش بگذارد. اما ظاهر ساده و بدون هیجان سرویس بهداشتی را می توان با رنگ ها و طرح های زیبایی گل ها به محیطی جذاب و دوست داشتنی تبدیل نمود.

پیشنهاد می کنیم بر روی دیوار، لبه ها، طاقچه ها، پیشخوان و کنسول های موجود در سرویس بهداشتی، گلدان های کوچک و رنگارنگ گل مصنوعی قرار داده شود. هنگامی که قطرات آب بر روی برگ های سبز و شاداب گیاهان مصنوعی پاشیده می شود، ظاهر آنها را بسیار طبیعی می کند.

گل مصنوعی در آشپزخانه

اُپن، کانتر و جزیره مرکزی در آشپزخانه، نقاطی ایده آل برای قرار دادن گل و گیاه مصنوعی محسوب می شوند. گلدان های روی کانتر انگیزه شما را هم برای انجام کارها در آشپز خانه بالا می برند.

تنگ های شیشه ای کُرَوی پر از انواع میوه مصنوعی هم از دیگر عناصر تزئینی مورد استفاده در آشپزخانه است که در بسیاری از خانه ها دیده می شود. اما بهتر است از کنار هم قرار دادن میوه مصنوعی (در چنین حالتی) و گل مصنوعی جداً خودداری کنید؛ زیرا هیچ کسی انتظار دیدن میوه طبیعی در چنین ظرفی را ندارد و فوراً متوجه مصنوعی بودن آن می شود. به همین دلیل به طبیعی بودن گل مصنوعی هم شک نموده و تلاش شما برای ایجاد ظاهر واقع گرایانه و باور پذیر در آن بی نتیجه می ماند.

وجود گل و گیاه مصنوعی در محیط آشپزخانه باعث شادمانی و آرامش در افراد می شود؛ به طوری که از مدت زمان حضور و انجام کار در این محیط احساس رضایت خواهند کرد.

خانه شیک و زیبا با گل مصنوعی 3

گل مصنوعی، زیبایی آشپزخانه را دو چندان می کند

گل مصنوعی روی میز غذاخوری

وجود یک گلدان گل مصنوعی زیبا و شاداب بر روی میز ناهار خوری، چشم انداز منزل شما را به بهترین شکل ممکن دگرگون می کند.

اگر اندازه گلدان و گیاهان موجود در آن بزرگ و حجیم است، می توانید پیش از چیدن سفره غذا آن را از روی میز برداشته و در محل دیگری قرار دهید تا جای کافی برای افراد حاضر دور میز فراهم شود. ولی همواره توصیه می کنیم تا بر روی میز ناهار خوری از گلدان های کوچک جثه استفاده کنید تا با وجود آن در هنگام صرف غذا، هیچ مشکلی در جلوی دید حاضران و دسترسی آن ها به نقاط مختلف میز به وجود نیاید.

در کنار میز ناهار خوری هم می توان گلدان های پایه بلند و کشیده را بر روی زمین قرار داده و میزهای کوچک اطراف را با گلدان های کوتاه و چاق تزئین نمایید.

همان طور که می دانید بسیاری از افراد به گرده گل های طبیعی حساسیت دارند و دچار عطسه و آبریزش بینی می شوند. در مواردی که جلسه و نشست های مهم و رسمی در یک محل برگزار می شود، ان مساله می تواند باعث بر هم خوردن آسایش حضّار و اختلال در نظم گردهمایی شود. در چنین موقعیتی هم می توان از گل و گیاه مصنوعی بر روی میز و در گوشه و کنار فضای ساختمان استفاده نمود.

خانه شیک و زیبا با گل مصنوعی 4
میز غذا خوری، مزیّن به گل مصنوعی

نگهداری از گل مصنوعی

باید توجه داشته باشید که برخی از انواع گل مصنوعی در مقابل پرتوی فرابنفش نور خورشید آسیب پذیر بوده و دچار تغییر رنگ می شوند. پس همواره باید دقت کنید که گل مصنوعی را در شرایط محیطی توصیه شده از سوی فروشندگان استفاده کنید.

مراقبت از گل و گیاه مصنوعی در منزل بسیار آسان است؛ زیرا افرادی که در خانه حضور دارند و معمولاً رفت و آمد می کنند محدود و مشخص است. حتی خانواده هایی با بچه های کوچک هم تا حدودی می توانند سلامت گل مصنوعی را تضمین نمایند. ولی اماکن عمومی مثل ادارات، شرکت های خصوصی، مراکز تجاری، پاساژ ها و… جاهایی هستند که روزانه تعداد بی شماری از افراد در آن مشغول رفت و آمد می باشند. نیروهای خدماتی مسئول نگهداری و نظافت این نوع مراکز و مجموعه ها نیز به دلیل تنوّع و حجم کاری بالا و همچنین نا آشنایی با شیوه های صحیح نگهداری، نمی توانند محافظت و مراقبت ایده آلی از گیاهان مصنوعی داشته باشند. در چنین مراکزی معمولاً فروشندگان و مجریان گل ها و گیاهان مصنوعی، آموزش های لازم جهت مراقبت از محصولاتشان را به نیروهای ثابت و یا پیمانکاران مسئول نگهداری از این مراکز ارائه می دهند.

یکی از مسائل مهم دیگر درباره گل مصنوعی، حساسیت آن نسبت به آتش است و نباید در معرض تماس با اجسام داغ و یا مجاورت مستقیم با آتش قرار گیرد.

نظافت گل مصنوعی هم بسیار آسان است؛ در بیشتر اوقات، یک گردگیری ساده با دستمال پارچه نمدار می تواند غبار و آلودگی را از سطح گیاهان مصنوعی پاک نماید.

شما میتوانید جهت خرید گل مصنوعی و گیاه مصنوعی به بخش فروشگاه گل و گیاه مصنوعی سایت وارد شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.