گل و گیاه مصنوعی

نگاهی متفاوت به گل مصنوعی

گل های مصنوعی در انواع گوناگونی ساخته می شود و هدف اصلی سازندگان گل مصنوعی این است که تا جای ممکن، ظاهر و حس لمس گل های طبیعی را همانندسازی کنند. جالب است بدانید که به دلیل ظاهر طبیعی و ظرافت به کار رفته در گل های مصنوعی، بسیاری از مردم حتی در فاصله نزدیک هم به سختی متوجه مصنوعی بودن آن می شوند.
گل مصنوعی برای استفاده در محیط بسته و سرپوشیده ساختمان ساخته می شود و در مقابل عوامل آب و هوایی دچار افت کیفیت می شود. پس همیشه توجه کنید که گل مصنوعی به مدت طولانی در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرد.

 

به دنیای زیبای گل های مصنوعی خوش آمدید. دنیایی بزرگ و هیجان انگیز که همیشه می تواند شما را غافلگیر کند. در این مطلب کوتاه قصد داریم به صورت مختصر، این محصولات زیبا را به شما معرفی کنیم.

در میان انسان ها، گل همواره به عنوان نماد و مظهر زیبایی، لطافت و شادابی شناخته می شود. تا آنجا که واژه های گلرو، گلرخ، گل چهره، گل اندام و از این دست برای توصیف نهایت و کمال زیبایی افراد به کار می رود.

انسان ها به طور غریزی از رنگ و طرح زیبای گل ها لذت می برند؛ احساس آرامش، سرخوشی و شادابی، هدیه گل ها به ماست. اما نگهداری از گل های طبیعی، غالباً پر هزینه و دشوار است و بسیاری از مردم از عهده آن بر نمی آیند. به همین دلیل، گل و گیاه مصنوعی را می توان جایگزین نمود.

یکی از موضوعاتی که همواره با آن مواجه می شویم این است که بسیاری از مردم تصوّر می کنند گل ها و گیاهان مصنوعی محصولاتی کم ارزش و اصطلاحاً بی کلاس هستند که فقط افراد بی سلیقه و تنبل به سراغ آنها می روند.

متاسفانه این طرز تفکر نادرست به علت نا آشنایی مردم پدید می آید. البته نمی توان بدنه جامعه را در این باره مقصّر دانست؛ زیرا رسانه های همگانی برای معرفی صحیح و فرهنگ سازی در زمینه گل و گیاه مصنوعی، تلاش لازم را انجام نداده اند.

شرکت مانا چمن به عنوان یکی از فعالان در حوزه توزیع و فروش گل مصنوعی، در سال های اخیر تلاش نموده تا مسئولیت اجتماعی خود در زمینه تبلیغات و اطلاع رسانی اصولی و مستقل را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

چرا باید گل مصنوعی بخریم؟

گل های مصنوعی در انواع گوناگونی ساخته می شود و هدف اصلی سازندگان گل مصنوعی این است که تا جای ممکن، ظاهر و حس لمس گل های طبیعی را همانندسازی کنند. جالب است بدانید که به دلیل ظاهر طبیعی و ظرافت به کار رفته در گل های مصنوعی، بسیاری از مردم حتی در فاصله نزدیک هم به سختی متوجه مصنوعی بودن آن می شوند.

گل مصنوعی از نور، آب، خاک و ماده غذایی، کاملا بی نیاز بوده و بدون هیچ دردسری می توان از آن در تمامی طول سال و در هر گونه شرایط محیطی استفاده نمود.

گل مصنوعی در همه جا قابل استفاده است؛ پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب خانه ها، لابی و راهروی ساختمان های مسکونی، دفتر کار اداری، مراکز تجاری همچون فروشگاه و مراکز خرید، کافی شاپ، رستوران، هتل، تالار جشن و…

در زمینه به کار گیری گل مصنوعی، اصولاً دو نگاه کلّی وجود دارد. گروهی از کاربران گل و گیاه مصنوعی ترجیح می دهند تا گل مصنوعی را در طراحی و چیدمان های فانتزی استفاده کنند. گروهی دیگر از مردم هم دوست دارند که گل مصنوعی طوری دیده شود که واقعی به نظر برسد و کسی متوجه مصنوعی بودن آن نشود.

در رویکرد اول می بینیم که گل مصنوعی در گلدان های شیشه ای شفاف قرار می گیرد و درون گلدان با عناصر تزئینی همچون قلوه سنگ های بزرگ، سنگریزه های رنگی، صدف، گوش ماهی و ستاره دریایی، تیله و گوی های شیشه ای، آب رنگی و… پر می شود.

نگاهی متفاوت به گل مصنوعی 1

گلدان گل مصنوعی با مهره های رنگی پر شده

همان طور که می دانید گل های طبیعی شاخه بریده را درون ظرف آب قرار می دهند و نه مواردی که در بالا اشاره شد. پس هر بیننده ای با مشاهده شاخه گل درون یک گلدان پر از تیله به سرعت متوجه مصنوعی بودن آن می شود، اما در رویکرد دوم برای شباهت هر چه بیشتر گل ها و گیاهان مصنوعی به انواع طبیعی، این محصولات به گونه ای استفاده می شود که از گل های طبیعی انتظار می رود.


شگردهایی برای خرید گل مصنوعی

  • اندازه و جثه گل و گیاه مصنوعی را متناسب با فضای مورد نظر و همچنین انواع گل و گیاه طبیعی مشابه انتخاب کنید. این تشابه و تناسب باید در تمامی قسمت ها همچون ساقه، برگ، گلبرگ، کاسبرگ، پرچم، رگبرگ و… به خوبی دیده شود، اگر گل و گیاه خریداری شده از سوی شما بزرگ تر یا کوچک تر از حد باشد، سازگاری خوبی با محیط نخواهد داشت. یعنی همیشه باید نسبت فضای در دسترس را با جثه گل مصنوعی در نظر بگیرید.
  • رنگ مشابه با گل های طبیعی را خریداری کنید. در این مورد هم تمام سعی خود را انجام دهید تا مدل هایی با رنگ و ظاهر مشابه با انواع طبیعی را انتخاب کنید. ممکن است رنگ محصولات گل مصنوعی کاملاً مشابه با انواع طبیعی نباشد و یا محصولاتی این چنین در بازار موجود نباشد. در چنین حالتی توصیه می کنیم تا نیازها و انتظارات خود را با واقعیت های موجود انطباق دهید تا بعداً از خرید خود پشیمان نشوید. یکی دیگر از نکات مهم درباره رنگ گل مصنوعی، ایجاد تضاد رنگ میان گل با گلدان است. به عنوان مثال اگر گل های یکدست سفید را درون یک گلدان سفید قرار دهید طبیعتاً زیبایی گل ها به چشم نمی آید. اصولا بهتر است تا رنگ گلدان با رنگ گل ها و گیاهان متفاوت باشد تا بیننده بتواند میان آنها تشخیص و تمایز قائل شود.
  • به جنس گلبرگ، برگ و ساقه گل مصنوعی دقت کنید. برگ و گلبرگ گل های مصنوعی معمولا از جنس پارچه، ابریشم مصنوعی، پلی اتیلن، پلی استر و… ساخته می شود. ساقه آنها نیز از جنس فلز و یا پلاستیک است که باید هنگام لمس، احساس گیاهان طبیعی را برای ما یادآوری و همانند سازی کند. جنس گل و گیاه مصنوعی نباید بیش از حد سخت و زبر و یا بیش از حد نرم و انعطاف پذیر باشد.
  • بودجه و مبلغی مشخص را برای آن اختصاص دهید. همیشه به یاد داشته باشید که حتی بهترین و گران قیمت ترین انواع محصولات گل و گیاه مصنوعی در مقایسه با گل و گیاه طبیعی در طولانی مدت، هزینه کم تری را به شما تحمیل خواهند کرد. بنا بر این باید ابتدا قیمت انواع گل مصنوعی را از منابع معتبر به دست آورید و سپس با مقایسه ویژگی های مختلف، نسبت به خرید گل مصنوعی اقدام نمایید.

نگاهی متفاوت به گل مصنوعی

گلدان گل مصنوعی شیک و گران قیمت

قیمت گل مصنوعی معمولاً بر اساس یک شاخه و یا یک دسته تعیین می شود. ولی برخی از مدل های گل مصنوعی که به همراه گلدان عرضه می شوند، از چنیدن شاخه و ساقه تشکیل شده اند که محاسبه دقیق قیمت اجزاء را بسیار دشوار می کند.

بسیار مهم است که قیمت یک مدل محصول را از چند منبع مختلف استعلام کنید. ولی دقت کنید که کوچک ترین تفاوت در محصول ممکن است باعث اختلاف قیمت آشکار شود و شما را دچار اشتباه کند.

نگهداری از گل مصنوعی

گل مصنوعی برای استفاده در محیط بسته و سرپوشیده ساختمان ساخته می شود و در مقابل عوامل آب و هوایی دچار افت کیفیت می شود. پس همیشه توجه کنید که گل مصنوعی به مدت طولانی در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرد.

گل و گیاه مصنوعی از انواع پلیمرها ساخته می شود که مردم آن را به عنوان پلاستیک می شناسند. اکثر پلاستیک ها در مقابل گرمای شدید و آتش بسیار آسیب پذیر هستند و در یک دمای خاص ساختار جامد خود را از دست داده و ذوب می شوند. اگر افزایش دما ادامه یابد ممکن است منجر به آتش گرفتن گل مصنوعی شود. پس همیشه مواظب باشید تا گل و گیاه مصنوعی را از گرمای شدید و آتش دور نگهدارید.

نظافت گل مصنوعی هم خیلی راحت و سریع انجام می شود؛ در بیشتر اوقات، یک گردگیری ساده با دستمال پارچه نمدار می تواند غبار و آلودگی را از سطح گیاهان مصنوعی پاک نماید.

برای خرید گل مصنوعی می توانید به سایت مانا چمن مراجعه نموده و انواع مدل های ما را با تمام جزئیات و توضیحات مشاهده فرمایید. کارشناسان زبده مانا چمن هم در تمامی ساعات و روزها آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.