چمن مصنوعی تزئینی

مانا چمن، پیشگام در تولید چمن مصنوعی

بیش از نیم قرن از ابداع و عرضه چمن مصنوعی به بازار می گذرد و مدتی کمتر از دو دهه است که این محصول به منظور استفاده در مصارف تزئینی، باغچه و فضای سبز، مورد توجه قرار گرفته.
امروزه بخش های وسیعی در شهرهای بزرگ، مانند محیط های مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، خدماتی و … از چمن مصنوعی استفاده می کنند.

محدود نمودن کاشت و استفاده از چمن طبیعی، باعث کاهش چشمگیر مصرف آب می شود و چمن مصنوعی، بهترین جایگزین آن است.

آبِ ارزشمندی که می تواند انسان های بی شماری را سیراب نماید و همچنین به منظور کشاورزی و تولید محصولات استراتژیک، صنایع پاک، نظافت و… استفاده شود.

تنها کافیست تا نگرش و طرز فکر خود را تغییر دهیم و از خود خواهی و حرص و آز خود بکاهیم. انسان در طول تاریخ به روشنی اثبات کرده که توانایی سازگاری با هر شرایطی را دارد.

پدیده هایی که روزگاری غیر قابل قبول و نا متعارف قلمداد می شدند، امروزه به بدیهی ترین واقعیت های زندگی روزمره تبدیل شده اند و چمن مصنوعی نیز یکی از آنهاست. تعاریف خوب و بد، زشت و زیبا و… همگی به نوع نگاه ما و شرایط موجود بستگی دارد و نه چیزی دیگر.

 

 

مسئولیت و خط مشی شرکت مانا چمن

شرکت مانا چمن با برخورداری از تجربه نزدیک به یک دهه فعالیت در عرصه واردات، صادرات و تولید چمن مصنوعی، افتخار خدمت گذاری به مردم شریف این مرز و بوم را دارد.

دانش و تخصص مجموعه مانا چمن با تکیه بر نیروی انسانی نخبه و فعالیت های اقتصادی متنوعی حاصل شده که نتایج آن به صورت رضایت مشتریان متبلور شده است.

مدیران این مجموعه، با مشاهده بحران خشکسالی و کم آبی در کشور، به جایگاه مهم چمن مصنوعی پی برده و افزایش آگاهی هم وطنان درباره آن را مسئولیت خود می دانند.

چمن مصنوعی، همیشه به عنوان یک کالای تزئینی شناخته می شده که نقش لوکس و تجمّلی آن، بیش از نقش کاربردیش در حفظ منابع آب، به چشم می آمده.

تلاش ما در مانا چمن این است که درباره اهمیت چمن مصنوعی در صرفه جویی آب، اطلاع رسانی کنیم و درباره طبعات نامطلوب استفاده از چمن طبیعی تزئینی، روشنگری نماییم.

 

تغییرات اقلیمی، انگیزه استقبال از چمن مصنوعی

تداوم شرایط آب و هوایی نامساعد، کاهش بارش ها و خشکسالی در کشور ما موجب آسیب دیدن بخش بزرگی از فعالیت های کشاورزی شده و بسیاری از کشاورزان دچار مشکلات معیشتی شده اند.
بسیاری از کشاورزان و باغدارانی که شغل و حرفه خود را از دست داده اند، چاره ای جز مهاجرت به شهرهای بزرگ ندارند. رُشد جمعیت و گسترش مساحت کلان شهرها، موجب پدیده حاشیه نشینی و توسعه غیر اصولی بافت های شهری می گردد. این مساله در کشورهایی که از لحاظ پوشش گیاهی فقیر هستند، باعث کاهش سرانه فضای سبز می شود. به عنوان مثال، شهر تهران در مقایسه با شهرهای مشابه در کشورهای دیگر، از مقدار فضای سبز کمتری به ازای هر شهروند برخوردار است.

این فضای سبز محدود نیز به جای این که برای کاشت درختان و گیاهان مقاوم به کم آبی استفاده شود، به کاشت چمن طبیعی اختصاص می یابد.

در سال های اخیر و با بلند تر شدن صدای هشدار کارشناسان و دلسوزان محیط زیست، مسئولین شهری نیز اقدامات سازنده ای انجام داده اند و با وضع قوانین تازه، گسترش چمن طبیعی در فضاهای شهری را محدود نموده اند.

در جریان این تحوّلات مثبت، شرکت مانا چمن آماده است تا با ارائه چمن مصنوعی تزئینی و چمن مصنوعی ورزشی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، در دستیابی به اهداف بلند مدت کشور به منظور حفظ منابع آب کشور و پاسداری از محیط زیست، نقش کوچکی ایفا نماید.

مانا چمن، خانه چمن مصنوعی

محصولات شرکت مانا چمن، شامل مدل های متنوّعیست که برای کاربردهای گوناگون در محیط های مختلف، مناسب هستند.

فروش چمن مصنوعی به صورت توزیع و پخش میان نمایندگان و همکاران در اصناف مرتبط و همچنین فروش مستقیم به مصرف کنندگان از طریق وبسایت رسمی مجموعه مانا چمن انجام می شود.

اگر قصد خرید چمن مصنوعی مطابق با نیازهای خود را دارید، از پشتیبانی و مشاوره تخصصی ما در مانا چمن برخوردار می شوید.

در وبسایت مانا چمن، به عنوان یکی از مراجع چمن مصنوعی در کشور، تلاش کرده ایم تا دانش چمن مصنوعی و دنیای بزرگ آن را، با زبانی ساده بیان نماییم.

نصب چمن مصنوعی به شیوه های گوناگون و با بهره گیری از متریال تخصّصی و اجرای نیروهای با تجربه، از دیگر خدماتیست که مجموعه مانا چمن ارائه می نماید.

گروه کارشناسی مانا چمن، با بررسی ویژگی های پروژه (شرایط آب و هوای محل و کیفیت زمین) و انتظارات کارفرما (نوع کاربری، امکانات نگهداری، بودجه)، مناسب ترین مدل چمن مصنوعی را به شما معرفی می نماید.

 

مصارف چمن مصنوعی

بسیاری از مردم از ما سوال می پرسند که چمن مصنوعی به چه دردی می خورد و در چه جاهایی استفاده می شود. پاسخ ما به این سوال بسیار ساده است؛ همه جا

چمن مصنوعی تقریبا در هر مکانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این کالای خاص اصولاً به دو گروه بزرگ تقسیم می شود: چمن مصنوعی تزئینی و چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی تزئینی کاربردهای گسترده ای دارد و در تمامی محیط های مسکونی، اداری، تجاری و… قابل نصب می باشد. در ادامه، انواع مختلفی از چمن مصنوعی را مثال می زنیم که نام آنها با نام محل مورد استفاده خود پیوند خورده و به بخش جدایی ناپذیر هویت آنها تبدیل شده است.

نکته جالب توجه درباره چنین اصطلاحاتی این است که اصولاً انواع گوناگون چمن مصنوعی تزئینی برای کاربرد خاص و مکانی ویژه ساخته نمی شوند و اختصاص دادن یک مدل و یا یک گروه چمن مصنوعی به مکان و کاربردی مشخص، اشتباهیست رایج که از سوی بازار مصرف و چه بسا متخصصان این حوزه سر می زند.

 

چمن مصنوعی حیاط

همان طور که اشاره شد، چیزی به عنوان چمن مصنوعی حیاط وجود ندارد. مساله این است که تولید کنندگان چمن مصنوعی، برخی از محصولات خود را که از مقاومت و دوام بیشتری برخوردار هستند، برای نصب و استفاده در حیاط منازل پیشنهاد می کنند. هیچ کارخانه چمن مصنوعی را نمی توان یافت که ادعا کند فلان مدل چمن مصنوعی را اختصاصاً برای حیاط، طراحی و تولید کرده است. در واقع انتخاب نوع چمن مصنوعی حیاط، امری کاملاً سلیقه ای و شخصی محسوب می شود.

گاهی اوقات، افراد مدل هایی را برای یک استفاده خاص می پسندند که به هیچ عنوان ویژگی ها و شرایط مناسب برای آن کاربرد را ندارد و یا در بعضی مواقع، مدل هایی از چمن مصنوعی توسط مصرف کنندگان انتخاب می شود که ویژگی های آن از قبیل ارتفاع الیاف، تراکم بافت، جنس و کیفیت الیاف، استانداردها، رنگ، قیمت و… بسیار فراتر از نیازها و الزامات یک کاربُرد خاص است.

ما همیشه به مشتریان توصیه می کنیم تا مواردی همچون نیاز های خود از چمن مصنوعی، بودجه در نظر گرفته شده، امکانات نگهداری و… را به روشنی تعریف و مشخص نمایند. در چنین حالتی، یک انتخاب کاملاً هوشمندانه به همراه رضایت از خرید چمن مصنوعی خواهید داشت.

چمن مصنوعی حیاط، عموماً شامل مدل هایی با ارتفاع متوسط است که از الیاف با وزن بالا و شکل مقاوم برخوردارند. حیاط خانه، حیاط شرکت ها و سازمان های اداری، حیاط مجموعه های آموزشی و فرهنگی و… از جمله فضاهایی هستند که از چمن مصنوعی حیاط بهره می برند.

چمن مصنوعی بین سنگ

یکی از مرسوم ترین شیوه های کف سازی در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و…، استفاده از انواع موزائیک، سنگ، واش بتون، بلوک بتونی و… است. این مصالح به دو گونه نصب می شوند؛ یا در حالت به هم چسبیده و یا با فاصله. در حالتی که با فاصله از یکدیگر نصب شوند، شیارهایی در امتداد اضلاع مختلف آنها تشکیل می شود. این شیارها نیز به دو صورت ایجاد می شود؛ یا بر بستر خاک هستند و یا با مصالح سخت بنایی (ملات سیمان، سنگ و…) پوشش داده می شوند. آن دسته از شیارهایی که با کف خاکی پدید می آیند، برای کاشت چمن طبیعی مناسب هستند و شیارهایی که بستر سخت دارند، برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ ایده آل هستند. البته اگر سطح زمین شما با خاک پوشیده باشد، باز هم می توان آن را با ملات سیمان پوشش داد و چمن مصنوعی بین سنگ را با چسب نصب نمود.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بین سنگ باید با عمق شیار (ضخامت مصالح کف سازی) تناسب داشته باشد به طوری که نه خیلی بیرون بزند و نه خیلی درون شیار پنهان شود.

به دلیل ورود و انباشت آب و آلودگی به درون شیار بین تایل ها، چمن مصنوعی بین سنگ بهتر است از انواعی انتخاب شود که نظافت آنها آسان و سریع باشد.

از آنجایی که ظاهر چمن مصنوعی بین سنگ در اندازه باریک و کوچک به درستی خود را نشان نمی دهد، استفاده از چمن مصنوعی پاییزه غیر ضروریست و نصب چمن مصنوعی بهاره را پیشنهاد می کنیم.

چمن مصنوعی روف گاردن

پشت بام هم مانند دیگر محیط های موجود در هر ساختمان، با بهره گیری از چمن مصنوعی به محلی دلپذیر برای استراحت و لذت بردن از اوقات فراغت تبدیل می شود. چمن مصنوعی روف گاردن به طور پیوسته در معرض سخت ترین شرایط آب و هوایی قرار دارد و بنا بر این باید از بهترین نوع مواد ساخته شود.

چمن مصنوعی پشت بام باید دارای این ویژگی ها باشد:

• مقاومت در برابر تابش نور خورشید، پایداری رنگ و عدم پوسیدگی

• مقاومت به گرما و سرمای شدید هوا

• مقاومت در برابر رطوبت و بارش برف و باران

پشت بام شما با استفاده از چمن مصنوعی روف گاردن، به بهشتی زیبا و بدیع و محلی برای بازیِ بچه ها و آرامش بزرگ ترها تبدیل می شود.

چمن مصنوعی بالکن

امروزه بسیاری از خانه ها و ادارات؛ دارای بالکن یا تراس هستند. از این فضا معمولاً استفاده درستی انجام نمی شود و به محلی برای نگهداری وسایل اضافی و یا سیگار کشیدن تبدیل شده.

شما می توانید با نصب چمن مصنوعی بالکن خود را زیبا و چشم نواز نمایید. بالکن شما می تواند محلی برای گذران اوقات استراحت و هم نشینی با اعضای خانواده و دوستان تبدیل شود.

چمن مصنوعی بالکن باید نرم و لطیف باشد و رنگ و ظاهر جذابی داشته باشد تا احساس لذت بخشی را به شما منتقل نماید.

چمن مصنوعی سگ و گربه

حیوانات، دوستان انسان ها هستند و از گذشته های دور در محیط زندگی ما حضور داشته اند. بعضی از آنها به درون خانه های ما راه یافته اند و در کنار دیگر اعضای خانواده، به مونس و همدم ما تبدیل شده اند. سگ و گربه از جمله این حیوانات دوست داشتنی هستند. حیوانات به طور ذاتی عاشق طبیعت هستند زیرا خاستگاه همه موجودات زنده است. حتما شادی و بازیگوشی سگ و گربه را هنگام دویدن و جست و خیز بر روی چمن طبیعی دیده اید. زمین پوشیده شده با چمن طبیعی در بسیاری از خانه ها یافت نمی شود و فقط در پارک ها و فضای سبز شهری در دسترس است.

بسیاری از افراد دوست دارند تا حیوانات خانگی خود را برای تفریح و گردش به زمین چمن ببرند ولی برخی موارد این امر امکان پذیر نیست. برای چنین موقعیتی، چمن مصنوعی سگ و گربه به کمک شما می آید. این چمن مصنوعی را می توانید در محیط هایی از خانه که بدون استفاده مفید رها شده اند، نصب نمایید.

چمن مصنوعی سگ و گربه باید دارای این ویژگی ها باشد:

• در مقابل دندان و پنجه حیوانات مقاوم باشد و دچار پوسیدگی و پارگی نشود

• از ارتفاع الیاف و تراکم بافت مناسب برخوردار باشد تا ایمنی و لذت را فراهم نماید

• نظافت آن آسان باشد و بتوان فضولات حیوانات را به راحتی تمیز کرد. اگر این کار به خوبی انجام نشود، چمن مصنوعی بوی بسیار نامطبوعی پیدا خواهد کرد.

چمن مصنوعی مهد کودک

مهد کودک ها از مهم ترین کاربران چمن مصنوعی هستند. این مراکز از کودکان نگهداری می کنند و در رشد و پرورش دلبندان ما نقش بسیار مهمی دارند.

بچه ها عاشق چمن هستند و بازی و شادی بر روی آن را با هیچ چیز عوض نمی کنند. در اکثریت مطلق مهد کودک ها، امکان ایجاد زمین چمن طبیعی وجود ندارد و به همین دلیل، بسیاری از مهد کودک ها به چمن مصنوعی روی می آورند.

چمن مصنوعی مهد کودک باید دارای این ویژگی ها باشد:

• نرم، لطیف و زیبا باشد.

• تناسب میان ارتفاع الیاف به تراکم بافت آن به گونه ای باشد که آلودگی محیط به مقدار کمتری در آن انباشته شده و به راحتی نظافت شود تا بهداشت و سلامت کودکان تامین گردد.

• از موادی ساخته شده باشد که در کودکان، آلرژی و حساسیت ایجاد نکند.

چمن مصنوعی مدارس

رفاه و برخورداری از امکانات آموزشی و تفریحی در مدارس، موضوعیست که روز به روز اهمیت بیشتری می یابد و کارشناسان تربیتی نسبت به ایجاد آن تاکید می نمایند.

چمن مصنوعی مدارس باید از مقاوم ترین انواع این محصول انتخاب شود تا بتواند در برابر استفاده مستمر و سنگین تاب بیاورد.

تاب آوری و ماندگاری چمن مصنوعی مدارس، با عواملی همچون رده سنّی دانش آموزان، میزان و چگونگی استفاده، نوع زیرسازی سطح، شرایط اقلیمی محل و… ارتباط مستقیم دارد.

چمن مصنوعی مدارس باید دارای ویژگی های زیر باشد:

• برخورداری از الیاف بسیار مقاوم با دیتکس بالا و شکل سطح مقطع پایدار

• لایه پشتیبان (بکینگ) مستکم و ماندگار

• تناسب ارتفاع الیاف با تراکم بافت به گونه ای که از گرانول لاستیک بی نیاز باشد

چمن مصنوعی رستوران

رستوران ها نیز می توانند از چمن مصنوعی بهره مند شوند و فضای پذیرایی از میهمانان را به محیطی سبز و زیبا تبدیل نمایند.

چمن مصنوعی رستوران باید چنین ویژگی هایی داشته باشد:

• بسیار زیبا و طبیعی باشد

• تناسب میان ارتفاع الیاف و تراکم بافت به اندازه ای باشد که غذا و خوراکی های ریخته شده بر روی آن به راحتی تمیز و پاکیزه شود

• بوی نامطبوعی نداشته باشد

چمن مصنوعی تالار

باغ تالارها معمولا از فضای سبز گسترده و زیبایی استفاده می کنند. در این فضای سبز معمولا از زمین چمن طبیعی استفاده می شود.

ولی چمن طبیعی نسبت به رفت و آمد و پاخور بسیار حساس بوده و به سادگی دچار تخریب و خشکیدگی می شود. آبیاری نامناسب، سرما، گرما و دیگر عوامل تیز به چمن طبیعی صدمه می زند.
چمن مصنوعی تالار، راه حلی ایده آل برای رهایی از مشکلات چمن طبیعی می باشد.

چمن مصنوعی تالار باید این مشخصات را داشته باشد:

• در مقابل تردّد افراد مقاوم باشد

• ظاهر طبیعی و چشم نواز داشته باشد

• الیاف ماندگار و در عین حال لطیف داشته باشد

• نظافت آن آسان باشد تا بتوان غذا و خوراکی های متنوع را از روی آن تمیز نمود

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی نیز همان طور که از اسمش پیداست، برای استفاده در زمین ورزش هایی تولید شده که به طور معمول از چمن طبیعی بهره می برند.

ورزش هایی همچون فوتبال، راگبی، بیسبال و کریکت، هاکی، گلف، تنیس و… از چمن مصنوعی به طور گسترده در زمین های تمرین و زمین های برگزاری مسابقات و رقابت های رسمی خود بهره می برند.

خدمات شرکت مانا چمن

• ارائه مشاوره و راهنمایی در مراحل خرید، نصب و خدمات پس از فروش چمن مصنوعی

• در اختیار گذاشتن دانش و تجربه طراحی و اجرای منظر و فضای سبز به محوریت استفاده از چمن مصنوعی با کاربرد تزئینی و ورزشی

• ارائه مناسب ترین قیمت چمن مصنوعی. در مانا چمن، قیمت واقعی محصولات را می یابید و خرید مقرون به صرفه، رضایت شما را به دنبال خواهد داشت

• ارسال چمن مصنوعی به کلیه نقاط کشور با کم ترین هزینه

• تضمین کیفیت و ماندگاری محصولات با هدف ایجاد اطمینانِ خاطر نزد مشتریان گرامی

شرکت مانا چمن با برخورداری از سابقه درخشان، رضایت و لبخند شما را اصلی ترین هدف خود می داند.

ماندگاری لبخند رضایت شما، بهترین هدیه برای ماست و برای رسیدن به این پاداش، همواره کوشیده ایم تا طراوت چمن مصنوعی را در دیدگانتان مانا نماییم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.