دیوار سبز مصنوعی

محیط شاداب با حصار و دیوار سبز مصنوعی

زندگی در یک محیط شاد و زیبا، آرزوی همه انسان هاست؛ محیطی همراه با احساس آرامش و رضایت. برای دستیابی به این آرزو، راه های گوناگونی وجود دارد. شما هم این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که می گوید: کجا خوش است؟ آنجا که دل خوش است.

قناعت و شکرگزاری در زندگی با هر کیفیت و شرایطی، باعث ایجاد حس رضایتمندی و شادی می شود. خوش بینی و مثبت اندیشی در کنار رفتار و رابطه مهر ورزانه با دیگر انسان ها نیز یک زندگی آرمانی را برای ما به ارمغان می آورد.

برخورداری از امکانات مادی رفاهی هم بی تردید در سطح شادابی افراد موثر است و پس از تامین امکانات اولیه زندگی، نوبت به بهینه سازی آنها در ویژگی های زیبایی شناسانه می رسد. از نظر برخی، مهم ترین ویژگی وسایل و تجهیزات زندگی، میزان کارایی و ماندگاری آنهاست اما حتی این افراد هم انواع با ظاهر زیبا تر را بیشتر می پسندند؛ زیرا علاقه به زیبایی در ذات انسان ریشه دارد.

یکی از عناصر زیبایی بخش به محیط انسان، وسایل و تجهیزات دکوراتیو ساختمان است که افراد بر اساس ویژگی های خُلقی، سلایق، پیشنهاد کارشناسی، امکانات مالی، فنّی و… بعضی از این شیوه های تزئینی را انتخاب و در محیط زندگی و کار خود استفاده می کنند.

احتمالا شما هم وقتی درباره عناصر تزئینی ساختمان فکر می کنید، ناخود آگاه به یاد پدیده های بی جان می افتید؛ چیزهایی مثل فرش، موکت، کفپوش، کاغذ دیواری، پرده، آینه، شیشه، چراغ روشنایی، نقاشی و رنگ آمیزی، گچ بری، مجسمه، آبشار و آب نما و… ولی یکی از زیباترین پدیده های جهان هستی را همیشه از یاد می بریم؛ گل ها و گیاهان. این موجودات زنده و دوست داشتنی می توانند روح سبز و دلنشین طبیعت را به خانه های ما بیاورند.

استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی با هدف زیباسازی و آرایش فضای درون ساختمان، سابقه ای به قدمت تاریخ بشر دارد و همواره مورد توجه معماران و ساکنان ساختمان ها بوده است. نقوش گیاهی، یکی از نخستین و پر کاربردترین طرح های مورد استفاده برای تزئین ظروف، پوشاک و عناصر معماری در دوره های باستان بوده و امروزه هم به صورت گسترده ای از آن استفاده می شود.
اما نگهداری درست از گیاهان و حفظ سلامتی و زیبایی آنها، همیشه یکی از بزرگ ترین مشکلات بوده. برای مراقبت صحیح از گیاهان باید عوامل گوناگونی همچون علاقه، صبر و حوصله، زمان آزاد، مکان و شرایط مناسب محیطی، دانش و مهارت، سرمایه مالی، تجهیزات و… وجود داشته باشد تا موفقیت ما تضمین شود. اما بدون یک یا چند مورد از این عوامل، اطمینان داشته باشید که نتیجه دلخواه شما تامین نخواهد شد و به ناچار باید به فکر راه حل دیگری باشیم.

اگر شما هم عاشق گل ها و گیاهان هستید ولی به دلایل مختلف نمی توانید از این موجودات زنده نگهداری کنید، برای شما یک خبر خوب داریم؛ این مشکل سال هاست که با پیدایش گل ها و گیاهان مصنوعی به طور کلی حل شده و ما می توانیم در هر جا و شرایطی، از زیبایی آنها بهره مند شویم.

محیط شاداب با حصار و دیوار سبز مصنوعی

خانواده بزرگ گل ها و گیاهان مصنوعی

احتمالا شما هم هنگامی که به واژه گیاه مصنوعی فکر می کنید، گل های رنگارنگ درون گلدان را به یاد می آورید که روی تاقچه خانه مادر بزرگ ها و یا گوشه ای از خانه خودتان دیده باشید. ولی مقوله گیاهان مصنوعی بسیار گسترده تر است و کاربردهای به مراتب متنوع تری دارد.

امروزه گیاهان مصنوعی در اَشکال گوناگون و در ترکیب با انواع تجهیزات و ادوات ساختمانی همچون دیوار سبز مصنوعی، فنس چمنی، چمن مصنوعی، حصار سبز مصنوعی، نرده آکاردئونی، ریسه گیاه مصنوعی و… برای تزئین فضای درونی و بیرونی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، رفاهی، آموزشی، درمانی، اماکن عمومی شهری و بسیاری دیگر استفاده می شود.

بخش های مختلف خانه از قبیل بالکن، تراس، ایوان، حیاط اصلی، حیاط خلوت، پاسیو، راه پله، پشت بام، راهرو و درب ورود و خروج افراد و… را می توان با محصولات متنوع گل و گیاه مصنوعی به زیباترین شکل ممکن تزئین نمود. با نصب دیوار سبز مصنوعی، محیط اطراف ما در تمام طول سال و هر شرایط آب و هوایی، همیشه شاداب و دلنشین خواهد بود.

در اینجا می خواهیم برخی از برتری های آشکار و بی چون و چرای گل ها و گیاهان مصنوعی را نام ببریم. امیدواریم این نکات بتواند در تصمیم گیری و انتخاب محصولات دکوراتیو مورد پسند شما کمک کند.

چرا دیوار سبز مصنوعی؟

نگهداری اندک و ماندگاری بسیار

بر خلاف گیاهان طبیعی، گیاهان مصنوعی برای حفظ سلامتی و زیبایی خود هیچ نیازی به هوا، دما، آب، خاک، نور، کود، هرَس، آفت کش و… ندارند. این پوشش مصنوعی زیبا و شاداب می تواند در زمان، هزینه و انرژی صرفه جویی کند که در زندگی پرمشغله ما بسیار مهم است. گیاهان مصنوعی دچار پژمردگی و خشکیدگی نمی شوند و همین مساله آنها را به انتخابی ایده آل تبدیل می کند.

نمای واقع بینانه و باور پذیر

مردم اغلب در انتخاب گیاهان مصنوعی در فضای باز دچار تردید می شوند؛ زیرا نگران هستند که این محصولات به اندازه کافی ظاهر طبیعی نداشته باشند و ناظران، این مساله را تشخیص دهند. حتی اگر مردم هم متوجه مصنوعی بودن گل ها و گیاهان شما بشوند، به هیچ عنوان نباید ناراحت باشید؛ زیرا با گذشت زمان و تماشای دائمی زیبایی این محصولات، دیگر هیچ کسی به ماهیت واقعی گیاهان فکر نمی کند و فقط ظاهر چشم نواز آنها می درخشد.

از سوی دیگر، پیشرفت هایی که در صنعت پتروشیمی و ساخت مواد گوناگون، طراحی، رنگ آمیزی، قالب گیری تزریقی، ساخت و مونتاژ و… به وجود آمده، باعث بهبود شگفت انگیز ویژگی های بصری و لمسی گل ها و گیاهان مصنوعی شده؛ به طوری که ظاهر آنها طبیعی تر و تشخیص آنها از گیاهان زنده، بسیار دشوار شده است.

گل ها و گیاهان مصنوعی در حقیقت به دنبال همانندسازی طبیعت به بهترین شکل ممکن هستند. البته لازم به ذکر است که ترکیب انواع مختلف این محصولات و استفاده مدل های مناسب در کنار یکدیگر، تاثیر مهمی بر زیبایی هر چه بیشتر دیوار سبز دارد.

قابل نگهداری در هر زمان و هر مکان

حتما شما هم می دانید که بسیاری از گل ها و گیاهان طبیعی فقط در مناطق مشخصی از کره زمین با شرایط اقلیمی ویژه و در فصل های محدودی از سال رشد می کنند. در شرایط کنترل شده گلخانه ای ممکن است این گیاهان را در مدت زمان کوتاهی بتوانیم نگهداری کنیم ولی حفظ دما،رطوبت، نور و… کار بسیار دشواری است.

اما می توانیم نمونه مصنوعی انواع گل و گیاه را خریداری نموده و برای تزئین محیط های گوناگون استفاده نماییم. بسیاری از گیاهان مصنوعی در مقابل تابش نور خورشید مقاوم هستند ولی باید توجه داشت که پرتوی فرابنفش باعث کم رنگ شدن و کاهش عمر محصولات پلاستیکی می شود.

پس همیشه هنگام خرید گل و گیاه مصنوعی از فروشنده بپرسید که آیا این محصولات در فضای آزاد و در برابر تابش مستقیم خورشید از ماندگاری خوبی برخوردار هستند یا خیر. اگر میزان مقاومت آنها خوب نیست باید فقط در فضای بسته و دور از تابش خورشید بمانند.

مقرون به صرفه

همان طور که پیشتر توضیح دادیم، نگهداری از گیاهان طبیعی به صرف هزینه و زمان فراوانی نیاز دارد. اگر نمی خواهید پول زیادی برای نگهداری گیاهان خرج کنید، گیاهان مصنوعی بهترین انتخاب هستند. شما می توانید با قیمت ناچیز، انواع گل و گیاه مصنوعی زیبا خریداری نموده و سال ها از آنها بهره ببرید.
اگر به دنبال خلق مناظر زیبا در محیط زندگی خود هستید، گیاهان مصنوعی در فضای باز انتخاب خوبی هستند! تنوع گسترده گیاهان مصنوعی همیشه رویای شما را محقق می‌سازد.

ما در مجموعه مانا چمن، برخی از زیبا ترین، پر کاربرد ترین و محبوب ترین انواع گل ها و گیاهان مصنوعی را ارائه می کنیم تا مشتریان گرامی بتوانند مدل های دلخواه خود را به سادگی، با بهترین قیمت و در کمال اطمینان انتخاب نموده و هیچ نیازی به صرف زمان طولانی برای جستجو در میان انبوه مدل های بازار نداشته باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.