گل و گیاه مصنوعی

گیاهان مصنوعی در فضای باز چقدر می توانند دوام بیاورند؟

منظره ای در فضای باز با گل های رنگارنگ و برگ های تازه شما را خوشحال می کند، اینطور نیست؟
با این حال، زنده نگه داشتن گیاهان واقعی و ایجاد چنین محیط با طراوت برای همه آسان نیست. بنابراین، گیاهان مصنوعی محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. هر چند ممکن است کسی بپرسد: “آیا گیاهان مصنوعی را می توان بیرون گذاشت” یا “گیاهان مصنوعی در فضای باز چقدر می توانند دوام بیاورند”. پاسخ قطعا “بله” است. این مقاله را بخوانید؛ می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد گیاهان مصنوعی در فضای باز بدانید.

آیا می توانید گیاهان مصنوعی را بیرون قرار دهید؟

مطمئناً می توانید گیاهان مصنوعی را در فضای باز نگهداری کنید، به شرطی که در برابر آب و هوا مقاوم باشند! مواد مختلف گیاهان مصنوعی با توجه به شرایط محیطی متفاوت عمل می کنند.
وقتی صحبت از قرار دادن گیاهان مصنوعی در خارج از خانه می شود، یکی از رایج ترین مسائل این است که رنگ آنها کم رنگ می شود و با گذشت زمان برگ ها می ترکند. این نکته اصلی است، توصیه می کنیم موادی را انتخاب کنید که هنگام قرار دادن در فضای باز در برابر آب و هوا مقاومت کنند.

 

02

 

مواد گیاهان مصنوعی چیست؟

• گیاهان و گل های ابریشم

قرار نیست مواد ابریشم در فضای باز نگهداری شوند. باران، نور خورشید و سایر محیط های بیرونی به الیاف و رنگ آسیب می رساند. برای دکوراسیون داخلی طراحی شده است.

• گیاهان پلی استر

پلی استر ماده ای است که معمولا برای دکوراسیون فضای باز استفاده می شود. به دلیل بافت سختی که دارد، پوشیدن آن آسان نیست. عناصر بیرونی مانند خاک یا اجسام سخت به راحتی به فیبر آسیب نمی رسانند. گیاهان پلی استر همچنین دارای عملکرد طبیعی ضد کپک هستند، بنابراین لازم نیست نگران تأثیر رنگ یا بافت آن در روزهای بارانی باشید.

• گیاهان پلی اتیلن

پلی اتیلن یکی از موادی است که می تواند در برابر آب و هوای بیرون مقاومت کند، بنابراین می توانید آن ها را هر طور که دوست دارید در خارج از خانه نگه دارید. به طور کلی، گیاهان مصنوعی از مواد پلی اتیلن ساخته میشوند.

بسیاری از تولیدکنندگان گیاهان مصنوعی اکنون گیاهان مصنوعی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش تولید می کنند. یکی از بزرگترین مزیت ها این است که این نوع محصولات نه تنها می توانند در فضای باز قرار بگیرند، بلکه به خصوص برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند.

این محصولات هنگام تولید با افزودنی های ضد اشعه ماوراء بنفش اضافه می شوند. آنها دارای قابلیت ضد اشعه ماوراء بنفش طبیعی هستند و برای جلوگیری از محو شدن یا شکستن طراحی شده اند. مهم نیست دما یا آب و هوا، این نوع گیاهان مصنوعی در فضای باز دوام بیشتری دارند و جدید و تازه می مانند.

ماندگاری گیاهان مصنوعی در فضای باز چقدر است؟

اگر گیاهان مصنوعی برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند، می توانید آن را در خارج از خانه قرار دهید، اما این بدان معنا نیست که می توان از آن به طور نامحدود استفاده کرد. با گذشت زمان، حتی بادوام ترین مواد در فضای باز شروع به پیر شدن، ترک خوردن و محو شدن می کنند.

در این زمان، اگر گیاه مصنوعی شما با فرآوری ضد اشعه ماوراء بنفش درمان شود، امید به زندگی آن بیشتر شده و به 5-8 سال می رسد. بدون درمان اشعه ماوراء بنفش، صرف نظر از مواد، ماندگاری گیاه مصنوعی در فضای باز کوتاه تر خواهد بود زیرا مستعد پیری هستند و شکل و بافت خود را از دست می دهند.

 

03

 

چگونه گیاهان مصنوعی در فضای باز را برای مدت طولانی حفظ کنیم؟

اگر گیاهان مصنوعی شما در فضای باز استفاده می شوند، برای شما ضروری است که گیاهان مصنوعی تحت درمان با اشعه ماوراء بنفش را به جای گیاهان درمان نشده خریداری کنید، که به شما امکان می دهد بدون نگرانی آنها را در بیرون قرار دهید.

همه ما می دانیم که در مقایسه با گیاهان طبیعی، نگهداری از گیاهان مصنوعی ساده تر و سریعتر است و باعث صرفه جویی در کار و زمان می شود. برای اینکه گیاهان مصنوعی در فضای باز ماندگاری بیشتری داشته باشند و از نظر ظاهری زیباتر شوند، توصیه می کنیم مراقبت های لازم را انجام دهید. در اینجا چند نکته برای نگهداری از گیاهان مصنوعی در فضای باز آورده شده است:

• از آب و هوای شدید دوری کنید

در برخی از آب و هوای بد، مانند باران شدید، برف شدید یا باد شدید، توصیه می شود گیاهان مصنوعی را به داخل خانه منتقل کنید. برخی از دماهای شدید باعث ترک خوردن و خرد شدن گیاهان مصنوعی می شود که بر عمر مفید آنها تأثیر می گذارد.

• مقدار دریافت نور خورشید را در هر روز محدود کنید

همچنین توصیه می کنیم گیاهان مصنوعی در فضای باز را به طور مرتب جابجا کنید تا هنرهای مختلف آنها بتوانند نور خورشید را به طور یکنواخت دریافت کنند و از تفاوت رنگ جلوگیری کنند. علاوه بر این، اگر تابستان با نور شدید خورشید است، توصیه می کنیم برای گیاهان مصنوعی در فضای باز سرپناه ایجاد کنید تا عمر مفید آنها افزایش یابد.

• زباله ها را به طور منظم تمیز کنید

همانطور که همه ما می دانیم، گیاهان مصنوعی در فضای باز به احتمال زیاد گرد و غباری را جمع می کنند که باعث مقاومت ضعیف تر در برابر اشعه ماوراء بنفش می شود، بنابراین تمیز کردن منظم برای شما مهم است. می توانید با هوای فشرده باد کنید که سریع ترین و ساده ترین راه برای از بین بردن زباله ها از برگ ها است.

نتیجه گیری

امیدواریم اطلاعات فوق برای شما مفید باشد. مانا چمن برندی است که می توانید عمیقاً به آن اعتماد کنید. انتخاب‌های بیشتر محصولات را می‌توانید در سایت مانا چمن پیدا کنید. اگر سوالی دارید، با ما از طریق تلفن 02140665066 در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.