چمن مصنوعی تزئینی, چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی باشگاه

چمن مصنوعی به دلیل برخورداری از ظاهری طبیعی و نشاط آور، داشتن مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش، و نیز نگهداری و نظافت آسان، باعث شده گزینه مناسبی جهت کف سازی باشگاه به شمار رود و موجب زیبایی و ایجاد یک فضای جذاب و انتقال دهنده حس و انرژی مثبت و شاد در ورزشکاران می شود.

چمن مصنوعی باشگاه، یک محیط نرم و مناسبی را جهت انجام حرکات ورزشی ایجاد می کند. همچنین سر و صدای ناشی از افتادن وزنه ها و دمبل ها روی زمین و حرکت و جابجایی دستگاه ها را می گیرد.

چمن مصنوعی مناسب برای باشگاه

چمن مصنوعی مناسب برای باشگاه ، می تواند از انواع بسیار گوناگونی انتخاب شود. ولی معمولا مدل هایی با مشخصات زیر مناسب هستند:

  • ارتفاع الیاف کوتاه تا متوسط باشد، به عنوان مثال چمن مصنوعی مدل سوسن، آوانا و فلور بهترین گزینه هستند. این مدلها بین 10 تا 20 میلی متر ارتفاع نخ دارند و محصول مناسبی برای این مکان‌ها محسوب می‌شوند.
  • تراکم بافت متوسط و بدون مواد پر کننده برای این منظور استفاده می شود چراکه مثلا اگر تراکم کم باشد، باعث میشود محصول در برابر اصطکاک، زود از بین برود.
  • میزان پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شده در ساخت نخ چمن کم نباشد، چرا که در غیر این صورت نخ‌های چمن در برابر اصطکاک به زودی خورده شده و از بین می روند.
  • چمن مصنوعی باشگاه از گارانتی لازم و مطمئن برخوردار باشد. محصولات مانا چمن دارای 24 ماه ضمانت تغییر رنگ و بافت هستند.
  • مدل های چمن مصنوعی چند منظوره، از پر کاربرد ترین محصولات در باشگاه های ورزش های هوازی و قدرتی هستند.

 

باشگاه 2

کیفیت الیاف چمن مصنوعی باشگاه ورزشی

معیار اصلی مورد استفاده برای تعیین دوام چمن مصنوعی، تراکم این محصول است. وزن محصول مقدار موادی است که برای ساخت چمن استفاده می‌شود. هرچه وزن بیشتر باشد، از مواد بیشتری نیز استفاده شده و بنابراین محصول بادوام‌تری نیز هست؛ بنابراین اگر سالن ورزشی دارید که وزن تجهیزات و وسایل بالا است از چمن مصنوعی با تراکم بالا برای کفپوش کردن آن استفاده کنید. ازآنجاکه چمن باشگاهی از پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند، نرم‌تر از چمن های نایلونی هستند که این ویژگی به شما امکان می‌دهد بدون آسیب‌دیدگی تمرینات ورزشی را انجام دهید.

نصب چمن مصنوعی باشگاه

جهت ثابت ماندن چمن مصنوعی بر روی کف باشگاه نیاز داریم که آن را بر روی سطح زمین نصب کنیم. با توجه به اینکه اکثرا باشگاه ها اجاره ای هستند از چسب دائم (مثلا دو جزئی) استفاده نشود بهتر است چراکه بعدا قابل برداشت و جابجایی باشد. بعد از اندازه گیری متراژ و برش چمن مصنوعی، نصابان چمن مصنوعی آن را توسط چسب صنعتی بر روی محل مورد نظر تثبیت می کنند. شما میتوانید برای نصب چمن مصنوعی باشگاه خود از نصابان تیم حرفه ای مانا چمن کمک بگیرید.

باشگاه 3

نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی باشگاه

با توجه به اینکه چمن مصنوعی باشگاه در فضای بسته قرار دارد و از آلودگی های محیطی دور است و در اغلب باشگاه ها ورزشکاران از کفش های تمیز و مخصوص باشگاه استفاده می کنند، نسبت به بقیه چمن های مصنوعی کثیفی چندانی به خود نمی گیرد. ولی برای رعایت بهداشت می توان از جاروبرقی برای زدودن گرد و غبار بین الیاف چمن استفاده نمود. همچنين برای از بین بردن لک از سطح چمن می توان قسمت مورد نظر را با آب شستشو داد. دقت شود از مواد اسیدی و مواد قلیایی مانند سفید کننده ها برای لکه زدایی سطح چمن مصنوعی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.