چمن مصنوعی تزئینی

زمستان سبز و زیبا با چمن مصنوعی

همه فصل های سال زیبا و دوست داشتنی هستند. آغاز زندگی و سبزی بهار، شور و گرمای تابستان، روزهای کوتاه و طبیعت هزار رنگ پاییز، سرما و سکوت زمستان هر کدام احساسات زیبایی را در انسان پدید می آورد.

بسیاری از افراد، بهار و تابستان را به‌دلیل سرسبزی و طبیعت جذاب آنها دوست دارند. اما پاییز و زمستان از نظر خیلی‌ها دلگیر و خسته کننده هستند.

در بسیاری از مناطق کره زمین، با آغاز فصل پاییز و زمستان تغییرات آشکاری رخ می دهد که زندگی انسان و دیگر موجودات زنده را تحت تاثیر قرار می دهد. طول روز و ساعات روشنایی کوتاه تر می شود، دمای هوا کاهش می یابد، بارش باران و برف افزایش می یابد، گیاهان یکساله می میرند و گیاهان و درختان چند ساله دچار ریزش برگ شده و به خواب می روند.

حتی ظاهر گیاهان همیشه سبز نیز دچار تغییر شده و رنگ سبز و شاداب آنها به رنگ های تیره تبدیل می شود. چمن طبیعی هم دچار زردی و کاهش رشد می شود که چشم انداز محیط اطراف را دگرگون می نماید.

تنها در مناطق محدودی از کره زمین که در حاشیه خط استوا قرار دارند به دلیل برابری نسبیِ طول روز و شب و میزان نور و گرمای دریافتی از خورشید در تمامی طول سال، اقلیم گرمسیری، مرطوب و پر بارش حکم فرماست و شرایط آب و هوایی برای زندگی پیوسته گیاهان فراهم است.

حتی با وجود این اقلیم همیشه سبز و سرشار از نعمت نیز نگهداری از گیاهان دارای زحمات و صرف هزینه است. این که تصور کنیم زیبایی فضای سبز محیط های شهری رایگان به دست می آید کاملا نادرست است.

حال به محیط زندگی کشور خود بر می گردیم؛ شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که در فصل‌های سرد سال، دلتان برای سرسبزی و شادابی بهار و تابستان تنگ می‌شود.
در فصل سرما هر گاه که از پنجره به محیط بیرون نگاه می کنیم، چشم اندازی خاکستری می بینیم؛ درختان و زمین هایی بی برگ و بار و بی روح.

دلخوشی بسیاری از مردم این است که در روزهای گرم تابستان پس از انجام کارهای بیرون، هنگامی که وارد محوطه خانه می شوند، فضای سبز و دلنشین باغچه خستگی آنها را از تن بیرون می کند. همچنین وجود منظره زمین سبز و خرّم در محیط کار، باعث شادابی و پویایی افراد می گردد.

شما در این مورد تنها نیستید و این احساس کاملا طبیعی و غریزی محسوب می شود؛ زیرا در طول تاریخ، انسان ها ترجیح می دادند که بسیاری از مناسبت ها و رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، آیینی و سیاسی را در فصل بهار و تابستان برگزار کنند.

پوشش گیاهی زنده، سبز و شاداب همواره یکی از بزرگ ترین دلایل شادابی، خوشحالی محسوب می شود که شور و انگیزه تلاش و حرکت و پویایی را ایجاد می کند.

به همین دلیل است که بسیاری از جشن های عروسی و یا آغاز به کار و گشایش فعالیت های تجاری در فصل بهار و تابستان انجام می شود تا خاطره ای به یاد ماندنی در محیطی سبز و زیبا ثبت شود.

اما زیباسازی محیط در زمستان هم می‌تواند رنگ خاکستری و یکنواخت آن را اندکی کاهش داده و سرسبزی بهار را به ارمغان آورد. احتمالا اولین گزینه‌ای که به ذهن‌ شما می‌رسد، کاشت گل‌ها و گیاهان مختلف و ایجاد فضای سبز است.

 

زیبایی چمن مصنوعی در زمستان دو چندان می شود زیبایی چمن مصنوعی در زمستان دو چندان می شود

اما با مشغله‌ زندگی امروز رسیدگی به آنها کار واقعا دشواری است. ایجاد فضای سبز و مراقبت‌ مداوم از آن، نیازمند صرف زمان و هزینه‌ قابل توجهی است که از عهده بسیاری افراد بر نمی آید.

اما این سرسبزی چندان دور از دسترس نیست. با راهکارهای ساده می توان طراوت و زیبایی بهار را در محیط زندگی و کار خود فراهم کنیم.

بهترین راه برای زیباسازی محیط در زمستان استفاده از چمن مصنوعی است. به راحتی می‌توانید با یک بار خرید چمن مصنوعی تا مدت‌ها سرسبزی محیط خود را، نه تنها برای فصل زمستان که برای همه فصول ضمانت کنید.

خرید چمن مصنوعی برای زمستان

اصولاً نمی توان مدل یا ویژگی های خاصی از چمن مصنوعی را برای استفاده انحصاری در زمستان پیشنهاد داد؛ زیرا چمن مصنوعی محصولی 4 فصل است و برای استفاده در 365 روز سال ساخته می شود.

در اینجا به برخی از ویژگی های چمن مصنوعی مناسب زمستان اشاره می کنیم:

  • چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه تر و تراکم بافت بیشتر؛ به منظور پاک کردن آسان تر برف و ایجاد آسیب کمتر به چمن.
  • چمن مصنوعی با الیاف سنگین تر و ضخیم تر.
  •  چمن مصنوعی تولید شده با الیاف پلی اتیلن به دلیل نرمی و انعطاف بیشتر حتی در دمای 20 درجه زیر صفر.
  • چمن مصنوعی با بستر پشتیبان چند لایه و مستحکم.
  • چمن مصنوعی با زهکشی مناسب و توانایی خروج آب باران و برف.
  • چمن مصنوعی با مساحت رول بزرگ تر و بُرش کاری و اتصالات کمتر به منظور فرسایش کمتر.

 

رطوبت هوای زمستانی پس از برخورد با الیاف چمن مصنوعی، باعث تشکیل یخ می شود رطوبت هوای زمستانی پس از برخورد با الیاف چمن مصنوعی، باعث تشکیل یخ می شود

ویژگی های نامبُرده در بسیاری از محصولات ارائه شده در سبد کالای شرکت مانا چمن دیده می شود و شما می توانید بر اساس سلیقه خود آنها را انتخاب نمایید.

نگهداری چمن مصنوعی در پاییز و زمستان

یکی از پدیده های طبیعی که در پاییز رخ می دهد، ریزش برگ های تر و خشک درختان است. اگر برگ درختان به صورت تر یا نیمه خشک بر روی چمن مصنوعی انباشته شود، جمع آوری آنها نسبتاً آسان است؛ زیرا خُرد و ریز نمی شوند و آنها را می توان با کمک جارو و خاک انداز دستی و یا ماشین آلات رفت و روب پاکسازی نمود.

ولی اگر برگ درختان و گیاهان به صورت کاملا خشک بر روی چمن مصنوعی انباشته شده و بر اثر بارش نیز خیس نشده باشند، دارای وزن بسیار سبُکی هستند و آنها را می توان با دستگاه های دمنده باد و یا انواع جارو دستی جمع آوری نمود.

ولی اگر برگ های خشک جمع آوری نشود و بر روی آنها نیز رفت و آمد افراد صورت گیرد، بر اثر وزن و فشار پا خُرد و ریز می شوند و در میان الیاف چمن گیر می افتند. بارش باران نیز باعث خیسی و چسبناک شدن آنها شده که کار جمع آوری را بسیار دشوار می کند.

محیط سبز و زیبا با چمن مصنوعی در دل زمستان محیط سبز و زیبا با چمن مصنوعی در دل زمستان

برف روی چمن مصنوعی را هم می توان با پاروهای چوبی و پلاستیکی پاک نمود. البته دقت کنید که لبه پارو تیز نباشد. از پاک کردن یخ ضخیم ایجاد شده در زمین چمن مصنوعی هم تا جای ممکن خودداری کنید؛ زیرا بسیار سخت و محکم است و شکستن و جدا کردن لایه یخ از طریق ضربه زدن هم آسیب شدیدی به چمن مصنوعی می زند و ممکن است باعث پارگی و کنده شدن الیاف شود .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.