چمن مصنوعی تزئینی

دوست خوبی به نام چمن مصنوعی

حتما می پرسید چگونه اجسام و اشیاء بی جان می توانند دوستان انسان باشند. گاهی اوقات همین وسایل به اندازه ای برای ما سودمند هستند که آنها را تا جایگاه و مقام دوست خود بالا می بریم.

آیا تا به حال درباره دوستان خود، تعداد، رفتار و رابطه شما با آنها فکر کرده اید؟ همه انسان ها به دوستی با همنوعان خود نیاز دارند و جالب است بدانید افراد بسیاری وجود دارند که علاوه بر مردم، دوستانی از میان چیزهای دیگر دارند. حتما از خود می پرسید یعنی چه؛ احتمالا شما هم افرادی را دیده اید که می گویند ماشینم بهترین دوست من است یا خیلی ها این مساله را درباره ابزار، وسایل و تجهیزات خود بیان می کنند.

اما حتما می پرسید چگونه اجسام و اشیاء بی جان می توانند دوستان انسان باشند. برای پاسخ به این سوال باید به سراغ تعریف دوست و بحث های مفصّل برویم که در این مطلب نمی گنجد؛ ولی گاهی اوقات همین وسایل به اندازه ای برای ما سودمند هستند که آنها را تا جایگاه و مقام دوست خود بالا می بریم.

در این فرصت می خواهیم درباره دوستیِ انسان با چمن مصنوعی صحبت کنیم و از این بگوییم که چگونه توانسته لبخند رضایت را بر چهره دوستداران خود بنشاند.

دوستی با چمن؛ دوستی با مانا چمن

حتما از خود می پرسید که چرا باید از مانا چمن خرید کنم؟ مانا چمن چه تفاوتی با دیگر فروشندگان چمن مصنوعی دارد که باید به سراغ آن بروم؟

اگر شما هم حتی یک بار با کارشناسان مانا چمن صحبت کنید، حتما جواب خود را خواهید گرفت. ما عاشق چمن مصنوعی هستیم؛ عاشق کار خود هستیم؛ چمن مصنوعی برای ما تنها یک کالای معمولی نیست؛ مانا چمن تمام تلاش خود را انجام می دهد تا نگاه متفاوتی به چمن مصنوعی و بازار آن داشته باشد؛ نگاهی که باعث برتری ما نسبت دیگر همکاران است.

ما هر روز و هر لحظه به چمن مصنوعی فکر می کنیم؛ به یادگیری هر چه بیشتر و ارائه اطلاعات و راهنمایی های هر چه بهتر و سازنده تر می اندیشیم. برتری و کارایی چمن مصنوعی را به شکل واقع بینانه و به دور از اغراق برای شما شرح می دهیم. می کوشیم تا چمن مصنوعی را به گونه ای معرفی کنیم که گویی سال ها با آن آشنا هستید.

ایده های خلاقانه و بدیعی را برای استفاده از چمن مصنوعی به شما ارائه می دهیم و درباره نحوه کاربرد آن با شما هم فکری می کنیم. همیشه از نظرات جدید و خاص استقبال می کنیم و مشتریان عزیزمان را به تفکر آزادانه و به دور از چارچوب های رایج تشویق می کنیم.

اطمینان داریم که ذهن باز و روشن طراحان، معماران، مهندسان، هنرمندان، متخصصان و صاحب نظران حوزه تزئینات در کنار سلایق گوناگون افراد عادی می تواند بهترین نتایج را خلق نماید.

از مطرح کردن دیدگاه های خود درباره مصارف مختلف چمن مصنوعی هراس نداشته باشید و آنها را با ما در میان بگذارید. در تمام مراحل فروش، نصب و خدمات نگهداری در کنار شما هستیم تا تجربه سبز و ماندگاری از این دوستان زیبا داشته باشید.

دوستی 2چمن مصنوعی؛ دوست خوب شما

فوائد دوستی با چمن مصنوعی

با نصب چمن مصنوعی، زحمت و هزینه کارهای نگهداری از چمن طبیعی مثل آبیاری، کود دهی، چمن زنی، سمپاشی از بین می رود و دیگر لازم نیست نگران خراب شدن چمن طبیعی بر اثر نور شدید آفتاب، گرما و سرمای هوا، برف و تگرگ، تردّد افراد و حیوانات از روی چمن و… باشید.

شما در باغچه می توانید گل ها، گیاهان و درختان زیبای خود را داشته باشید و همزمان در سطح خاک چمن مصنوعی نصب کنید. در صورت نصب صحیح، وجود چمن مصنوعی در سطح زمین هیچ آسیبی به گیاهان طبیعی نمی رساند؛ زیرا نصب تخصصی چمن مصنوعی بر روی لایه های متخلخل و نفوذ پذیر همچون شن، سنگریزه و ژئوتکستایل، زهکش بسیار مناسبی در زمین ایجاد نموده و گیاهان می توانند آب و هوای مورد نیاز را از ریشه های خود جذب کنند.

از دیگر مزایای چمن مصنوعی می توان فهرست وار به نکات ذیل اشاره کرد:

 • گرده گل های چمن طبیعی در بعضی افراد باعث ایجاد حساسیت شدید تنفسی می شود که عطسه، آبریزش بینی، سرفه، سرخی و خارش چشم و صورت را به دنبال خواهد داشت. چمن مصنوعی هیچ گونه گرده ای تولید نمی کند و همه می توانند بدون نگرانی از واکنش های آلرژیک از آن استفاده نموده و لذت ببرند.
 • چمن مصنوعی نیازی به آبیاری و پرداخت هزینه های سنگین قبض آب را ندارد. البته آبپاشی مختصر چمن مصنوعی در فصل گرم سال و در ساعات اوج تابش خورشید، باعث خنک نگاه داشتن و افزایش عمر آن می شود.
 • برای حفظ سلامتی و طیبایی چمن طبیعی باید همیشه به آن انواع کودها را داد و به کمک سموم شمیایی با آفات و بیماری های مبارزه کرد. چمن مصنوعی به هیچ کدام از این ها نیازی ندارد و در نتیجه، خاک و محیط زیست با کودها و سموم شیمیایی آلوده نمی شود و خطر ابتلا به بیماری ها در انسان و دیگر موجودات زنده بسیار کاهش می یابد.
 • بارش سنگین باران، برف و تگرگ می تواند باعث آسیب شدید به چمن طبیعی شود و آن را کاملا از بین ببرد. ولی چمن مصنوعی در مقابل همه شرایط آب و هوایی مقاوم است.
 • چمن زنی و کندن علف های هرز در چمن طبیعی یکی از دشوار ترین کارها محسوب می شود. با کاربرد چمن مصنوعی از همه این اقدامات خسته کننده راحت می شوید و زمان بیشتری برای استراحت و لذت بردن از فضا خواهید داشت.
 • در طول فصل سرما، بسیاری از کودکان و بزرگسالان برای پیشگیری از سرماخوردگی، زمان بسیار کمتری را در محیط باز و بیرون از خانه سپری می کنند. این مساله باعث دلتنگی افراد نسبت به طبیعت سبز و زیبا می شود؛ ولی شما می توانید در قسمتی از فضای بسته و گرم ساختمان اقدام به نصب چمن مصنوعی نموده و محیطی زیبا و جذاب را برای بازی و تفریح پدید آورید.
 • اگر شما هم با تجربه دردناک زمین خوردن و صدمات پس از آن آشنایی داشته باشید، حتما تایید می کنید که ورزش و بازی بر روی سطح سخت و خشن زمین های خاکی، سنگلاخ، آسفالت، بتونی، موزائیک و… چقدر ناخوشایند است. با نصب چمن مصنوعی یک پوشش نرم و ضربه گیر ایجاد می شود که ایمنی و سلامتی افراد را تضمین می کند.
  کاربرد پوشش های ابری و فوم های مخصوص ضربه گیر هم باعث نرمی و ایمنی دو چندان چمن مصنوعی خواهند شد.
  البته باید توجه داشته باشید که سایش شدید پوست بدن بر روی چمن مصنوعی (مانند هر سطح مصنوعی دیگری) موجب بروز خراش و زخم خواهد شد.
 • چمن مصنوعی پس از بارش باران، گل آلود نمی شود و با خیال آسوده و بدون نگرانی از کثیف شدن بدن و لباس ها می توان از آن استفاده کرد.

چمن مصنوعی چه جاهایی در کنار ماست؟

این دوستان سبز و مهربان را تقریبا در هر جایی می توان استفاده کرد؛ فقط کافیست اندکی به اطراف خود دقت کنیم و ببینیم کجاها به سرسبزی، شادابی و آرامش احتیاج داریم. امروزه بیشتر افراد با جریان تند و نبض سریع زندگی حرکت می کنند و این هیاهوی پایان ناپذیر باعث شده تا فرصتی را به آرامش و آزادی ذهن و دل اختصاص دهیم.

جایی که زمان آرامش و استراحت خود را در آن سپری می کنیم هم بی تردید تاثیر به سزایی در روحیه و خلق و خوی ما می گذارد. حیاط، تراس، پشت بام و… از جمله مکان هایی هستند که بسیاری آن را برای وقت گذرانی و استراحت انتخاب می کنند. حال تصور کنید که سطح زمین چنین جاهایی با چمن سبز و زیبا تزءین شده باشد؛ یقیناً احساس بهتری را نسبت به سنگ و سیمان و موزاییک به شما منتقل می کند.

دوستی 3

کاربرد چمن مصنوعی هیچ حد و مرزی نمی شناسد

این تنها یک مثال بود از کاربردهای گسترده چمن مصنوعی در محیط زندگی ما. این پوشش مفید علاوه بر دوستی با ما، محبوبیت فراوانی هم در میان حیوانات خانگی دارد.

بسیاری از صاحب نظران بر این باورند که سگ ها بهترین دوستان انسان ها هستند و این را بارها اثبات کرده اند. این حیوانات هم مثل ما انسان ها به طور ذاتی عاشق طبیعت سبز و زیبا هستند. ولی همیشه نمی توانیم آنها را برای گردش و بازی به دامان طبیعت یا حتی پارک های موجود در اطراف خود ببریم؛ اما می توانیم گوشه ای از زیبایی های طبیعت را به خانه خود بیاوریم.

با نصب چمن مصنوعی در خانه، یک سطح سبز، نرم، ایمن و بهداشتی برای بازی کردن و جست و خیز سگ ها پدید می آید. سگ ها به قدری از دیدن و دویدن بر روی این پوشش سبز خوشحال و شگفت زده می شوند که کمتر هوس گشت و گذار در بیرون از خانه به سرشان می زند.

خیلی از افراد هم که شرایط مراقبت کامل و اصولی از حیوانات اهلی در منزل خود را ندارند، تصمیم می گیرند که آنها را به مراکز نگهداری و آموزش بسپارند. در این مراکز هم به طور گسترده می توان از چمن مصنوعی برای مفروش نمودن محیط استفاده کرد.

بافت انبوه و نرم چمن مصنوعی احساس خوشایندی را به پنجه سگ ها منتقل نموده و آنها را به بازی و شیطنت تشویق می کند. حتما دیده اید که زمین های چمن طبیعی در فصل های سرد سال دچار زردی و خشکی می شوند و امکان استفاده را ندارند.

دوستی 4 دوستی جدایی ناپذیر حیوانات خانگی و چمن مصنوعی

با داشتن زمین چمن مصنوعی، حیوانات خانگی شما می توانند در تملم طول سال از دویدن و بازی در آن لذت ببرند.

 

مزایای چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی:

 • حیوانات می توانند بدون نگرانی از سنگ های تیز، شاخه های بریده شده درختان و یا هر عامل آسیب زننده دیگر، با خیال راحت از آن استفاده کنند.
 • تمیز کردن چمن مصنوعی بسیار آسان است؛ به طوری که می توانید بعد از کثیف کاری های سگ، آنجا را به سادگی نظافت کنید.
 • ممکن است گرم شدن چمن مصنوعی بر اثر تابش نور خورشید عده ای را نگران کند؛ ولی به سادگی می توانید با کمی آبپاشی روی سطح چمن، آن را خنک نگه دارید و سگ هم از بازی روی چمن خیس خوشحال تر خواهد بود.
 • در صورت نصب صحیح چمن مصنوعی بر روی سطح خاک، گِل و آب آلوده باعث کثیف شدن حیوانات نمی شود و شما بدون دردسر شستشو و نظافت می توانید حیوان را به داخل خانه ببرید.

خرید چمن مصنوعی؛ انتخاب دوست

همان طور که در انتخاب دوستان خود، موارد مختلف و ویژگی های گوناگونی را مورد دقت و بررسی قرار می دهیم، برای خرید چمن مصنوعی هم باید با آگاهی و صبر و حوصله فراوان مدل های مختلفی را با یکدیگر مقایسه کنیم. دوستان سبز ما هم بر اساس خصوصیات کیفی خود، روابط متنوعی را با ما تجربه می کنند.

بعضی دوستان فقط مدت کوتاهی با ما می مانند و بعضی دیگر یک عمر در کنار ما خواهند بود. دوستان خوب همچون گنجینه های گران بهایی هستند که آسان به دست نمی آیند و برای یافتن آنها باید تلاش بسیار کنیم. برای یافتن چمن مصنوعی ارزشمند هم باید هزینه معادل آن را پرداخت نمود.

نباید انتظار داشته باشیم که بدون صرف زمان، انرژی، جستجو و بررسی، تفکّر و پرداخت هزینه مناسب، یک چمن مصنوعی ایده آل و ماندگار پیدا کنیم. پس همیشه به یاد داشته باشید که برای یافتن دوست، به سراغ مراجع معتبر و تایید شده بروید.

درباره نکات مهم هنگام خرید چمن مصنوعی، پیشتر مطالب آموزنده فراوانی ارائه کرده ایم که می توانید آنها را در بخش دانشنامه سایت مانا چمن مطالعه فرمایید.

دوستی 5برای دوستان خوب هر چقدر هزینه کنید کم است

 

چمن مصنوعی کرایه ای؛ دوست موقّت

گاهی اوقات افراد از ما می پرسند که آیا امکان کرایه کردن چمن مصنوعی به صورت ساعتی یا روزانه با پرداخت هزینه آن وجود دارد یا خیر. سال هاست که مجموعه مانا چمن و بسیاری از شرکت های فروشنده چمن مصنوعی به صورت حرفه ای در زمینه فروش چمن فعالیت می کنند و کرایه دادن این کالا را در دستور کار نداشتند.

اما بعضی از شرکت ها و فروشگاه های چمن مصنوعی هم دیده می شوند که به کسب و کار اجاره دادن چمن مشغول هستند و انواع مدل های چمن با مساحت های گوناگون را برای استفاده در بازه زمانی مشخص در برابر دریافت مبالغی کرایه می دهند.

ما با این اقدام نه موافق هستیم و نه مخالف؛ زیرا بسیاری افراد توانایی یا تمایل به پرداخت هزینه خرید چمن مصنوعی را ندارند ولی از سوی دیگر علاقه دارند تا در هنگام برگزاری مناسبت ها و مراسم خاص از این پوشش سبز و زیبا بهره مند شوند.

اما مخالفت ما با پدیده اجاره چمن مصنوعی هم به دلیل عدم اطمینان از رعایت نظافت و نکات بهداشتی از سوی کاربران قبلی و همچنین ایجاد آسیب های ناشی از حمل و نقل، نصب و جمع آوری پی در پی است که پیشتر به آن پرداخته ایم.

چمن مصنوعی معمولا برای مناسبت هایی همچون مهمانی، جشن تولد، عروسی، نشست، همایش، سخنرانی و بسیاری دیگر از مراسم با حضور جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد.

چمن مصنوعی را می توان در هر سطحی پهن نموده و به منظور تثبیت و استحکام بخشی آن بر روی زمین می توان از شیوه های نصب موقّتی استفاده کرد. نیروهای زُبده و با تجربه نصب و اجرای مجموعه مانا چمن می توانند خدمات گستراندن و جمع آوری صحیح چمن مصنوعی را به مشتریان گرامی ارائه نمایند.

دوستی 6یک دورهمی به یاد ماندنی در حضور چمن و دیوار سبز مصنوعی

پوشش سبز و خاص چمن می تواند فضای حاکم بر مراسم شما را به کلّی تغییر داده و صفا و صمیمیت را در میان حضّار به وجود آورد. برگزاری هر رویدادی در محیط مزیّن به چمن مصنوعی قطعاً در یاد و خاطره همه افراد به نیکی و خوشی ثبت خواهد شد.

چه موقع از چمن کرایه استفاده کنیم:

 • مراسم ازدواج
 • مهمانی های خانوادگی و دوستانه
 • گردهمایی های تجاری
 • جلسات اداری
 • نمایشگاه های هنری
 • نمایشگاه های تجاری
 • کارزارهای فرهنگی و مذهبی

مراقبت از چمن مصنوعی؛ راز دوامِ دوستی

ما در مقابل دوستان خود، وظایف، مسئولیت ها و تعهّدات مهمی بر عهده داریم. اگر در انجام کامل و درست این مسئولیت ها کوتاهی کنیم و اجرای آنها را جدّی نگیریم، ممکن است دوستان خود را به طور موقت یا برای همیشه از دست بدهیم. حتی اگر دوستان خود را از دست ندهیم، دوستان ما دیگر آن افراد سابق نخواهند بود.

چمن مصنوعی هم مثل هر دوست دیگری به توجه و رسیدگی نیاز دارد. حتی اگر بهترین نوع چمن مصنوعی را به حال خود رها کنیم، نباید انتظار داشته باشیم که سلامتی و زیبایی خود را مثل روز اول حفظ کند.

استفاده در کاربری توصیه شده، نظافت صحیح و منظم، دور نگهداشتن عوامل مخرّب و… از جمله وظایف ما در قبال این دوستان سبز و لطیف است.

برای اطلاع از شیوه های اصولی نگهداری از چمن مصنوعی، به بخش مربوطه در دانشنامه سایت مانا چمن مراجعه فرمایید.

دوستی 7

پاکیزگی چمن مصنوعی = ماندگاری چمن مصنوعی

در این فرصت اندک تلاش کردیم تا کاربردهای چمن مصنوعی، این دوست سودمند و بی ادعا را به زبان ساده بیان کنیم. برای مطالعه و آگاهی بیشتر درباره چمن مصنوعی، دیوار سبز مصنوعی، دانستنی گل و گیاه مصنوعی و فنس چمنی، لطفا به بخش دانشنامه سایت مانا چمن مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *