دیوار سبز مصنوعی

8 مکان ایده آل برای دیوار سبز مصنوعی

امروزه دیوار سبز مصنوعی را در جای جای محیط زندگی خود مشاهده می کنیم. بسیاری از مردم علاقه فراوانی به این پدیده نوظهور نشان می دهند و حتی آن را به دیوار سبز طبیعی ترجیح می دهند. این موضوع دلایل متعددی دارد از جمله هزینه های کمتر، سادگی نصب و نگهداری، زیبایی ماندگار، عدم ایجاد حساسیت تنفسی و…

دیوار سبز مصنوعی برای هر فضای قابل تصور استفاده می شود؛ از جمله خانه، محل کار اداری، مراکز تجاری، فضای سبز شهری و… در این مطلب کوتاه، 8 مکان ایده آل برای نصب دیوار سبز مصنوعی را معرفی می کنیم.

1. فضای نمایش محصولات در فروشگاه

یکی از مناسب ترین مکان ها برای ایجاد دیوار سبز مصنوعی، شو روم فروشگاه های لوکس می باشد. همان طور که می دانید، سلامتی و شادابی گیاهان زنده طبیعی به عوامل گوناگونی بستگی دارد از جمله دریافت مقدار کافی نور. اما در محیط های بسته و سرپوشیده معمولا نور خورشید به اندازه لازم نمی رسد و چراغ های روشنایی هم نمی توانند نیاز نور گیاهان را تامین کنند.

به همین دلیل است که برای ساخت دیوار سبز طبیعی عموماً گونه های خاص گیاهان با نیاز نور کم به کار می رود. ولی این گیاهان هم به آبیاری و تغذیه دائمی و سمپاشی و هرس در بازه های زمانی مشخصی احتیاج دارند.

گرینوال مصنوعی بدون نیاز به نور خورشید، آبیاری و دیگر نیازهای گیاهان طبیعی، زیبایی، شادابی و حس خوب را به بینندگان منتقل می کند.

8 مکان ایده ال برای دیوارسبز 2

2. ادارات

مطالعات نشان می دهد که حضور گل ها و گیاهان طبیعی در محیط های کار اداری، باعث ایجاد احساس خوشایند در افراد شده و بازدهی آنها را افزایش می دهد. با توجه به دشواری های نگهداری گیاهان طبیعی، می توان از دیوار سبز مصنوعی به عنوان یک جایگزین عالی استفاده کرد.

گرینوال مصنوعی باعث بهبود خلق و خوی کارمندان و مراجعه کنندگان شده و اوقات خوشی را برای همه به ارمغان می آورد.

8 مکان ایده ال برای دیوارسبز 3

3. پذیرش هتل

بیشتر اوقات ما در طول سفرهای تفریحی و یا کاری، مدت کوتاهی را در هتل ها اقامت می کنیم. بیشتر افراد برای انتخاب هتل به معیارهای مختلفی توجه می کنند از جمله مکان و موقعیت، امکانات رفاهی، پذیرایی، غذا، هزینه ها، کیفیت خدمات و رفتار پرسنل، امنیت و اعتبار، قدمت و شهرت، مساحت اتاق، چشم انداز بیرونی، زیبایی فضای درونی و…

چگونگی طراحی معماری و اجرای دکوراسیون و تزئینات داخلی ساختمان یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری و انتخاب هتل از سوی مسافران است. به همین دلیل است که مالکان و مدیران هتل ها برای هر چه زیبا و جذاب جلوه دادن هتل از هیچ تلاش و هزینه ای فروگذار نمی کنند.

یکی از عناصر مدرن دکوراسیون داخلی، دیوار سبز مصنوعی است که فضایی متفاوت، آرامش بخش و چشم نواز را در لابی و راهروهای هتل ایجاد می کند.

8 مکان ایده ال برای دیوارسبز 4

4. بیمارستان ها

بیمارستان ها به دلیل شرایط خاص خود می توانند محیطی استرس زا باشند. بیمارانی که برای درمان بیماری خود به این محیط مراجعه می کنند و همراهان این افراد، ممکن است به دلیل ترس و نگرانی های فرایند درمان دچار اختلالات روانی شده و از حال و هوای خوش دور شوند. پزشکان، پرستاران و کلیه نیروهای شاغل در محیط بیمارستان هم همه روزه با چنین فضایی رو به رو می شوند و به همین دلیل است که موضوع بهبود روحیه افراد اهمیت دو چندانی می یابد.

در گذشته معمولا بیمارستان از معماری و طراحی ساده و خسته کننده ای برخوردار بودند ولی سال هاست که ارزش واقعی عناصر تزئینی در بیمارستان مشخص شده و مورد توجه قرار گرفته.

تاثیر آرامش بخش گیاهان سبز بر روی انسان بر هیچ کس پوشیده نیست و از همین روست که ایجاد فضای سبز طبیعی در فضای درونی و بیرونی بیمارستان ها با جدیت پیگیری می شود. با توجه به محدود بودن فضا در بیمارستان ها، ایجاد دیوار سبز یک راهکار مناسب و در واقع چاره نهایی به شمار می رود.

بیمارستان

اما گاهی اوقات شرایط نگهداری اصولی و مراقبت از گل ها و گیاهان در دیوار سبز طبیعی فراهم نیست و ممکن است این موجودات دوست داشتنی خشک شده و از بین بروند. منظره گیاهان خشک شده قطعا تاثیر بسیار بدی در روحیه ناظران دارد و هیچ کس چنین چیزی را نمی خواهد.

پس نتیجه می گیریم که استفاده از دیوار سبز مصنوعی بهترین گزینه در چنین شرایطی است. دیوار سبز مصنوعی می تواند احساس نزدیکی به طبیعت و فضای باز را در افراد شبیه سازی نموده و وضعیت روانی آنها بهبود ببخشد.

5. سرویس بهداشتی و حمام

دیوار سبز مصنوعی یک فضای ایده آل و آرامش بخش را در سرویس های بهداشتی و حمام ها ایجاد می کند. دیوار سبز مصنوعی عملاً نیازی به نگهداری و نور خورشید ندارد؛ پس پرده ها را ببندید و لذت ببرید.

سرویس بهداشتی

6. اتاق نشیمن خانه

اتاق نشیمن خود را با دیوارهای سبز مصنوعی تغییر دهید تا به فضایی طبیعی و زنده تبدیل شوند. دیوار سبز مصنوعی برای روشن کردن گوشه های تاریک و کسل کننده خانه عالی است. پنل های آماده دیوار سبز را می توانید با هزینه مقرون به صرفه خریداری نموده و به سادگی در هر جایی از خانه نصب نمایید.

8 مکان ایده ال برای دیوارسبز 7

7. نرده، حفاظ و حصار

از شما یک سوال می پرسیم؛ اگر بتوانید بر روی نرده، حفاظ، حصار و پرچین های موجود در خانه خود از یک پوشش گیاهی سبز، با ظاهر زیبا و طبیعی و همیشه ماندگار مصنوعی استفاده کنید آیا باز هم دلتان می خواهد که به جای آن از گیاهان طبیعی پر دردسر نگهداری کنید؟

پاسخ بسیاری از مردم به این سوال ناگفته پیداست؛ آنها گزینه اول را انتخاب می کنند. زیرا هر انسان عاقلی مایل است که زمان، انرژی و هزینه خود را تا جای ممکن صرفه جویی کند. البته ذوق و سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت است و بسیاری عاشق پرورش و نگهداری از گیاهان طبیعی هستند که کاملا برای ما محترم و ارزشمند است.

پنل های دیوار سبز مصنوعی راه حل مناسبی برای تقسیم فضاهای بیرون از خانه است. آنها با نگهداری کم، حریم خصوصی زیبا و مناسبی را فراهم می کنند.

8 مکان ایده ال برای دیوارسبز 8

8. دیوارهای ناخوشایند

گاهی اوقات نمی توانیم از دیوارهای ناخوشایند دور شویم. اعم از دیوارهای خراب ساختمانها یا دیوارهای نا مناسب داخلی. دیوارهای سبز مصنوعی برای پنهان کردن مناطق نامطلوب طراحی شده اند و منظره چشم نوازی را ایجاد می کنند.

8 مکان ایده ال برای دیوارسبز 9

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.