گل و گیاه مصنوعی

ترفندهایی برای خرید و کاربرد گل مصنوعی

یکی از بهترین روش‌ها برای آراستن خانه، کاربرد گل مصنوعی است. بسیاری از افراد به دلیل گران بودن و عمر کم گل‌های طبیعی، ترجیح می‌دهند از گل مصنوعی استفاده کنند. گل های مصنوعی تنوع خارق العاده ای دارند که باعث رضایت و خشنودی افراد با سلیقه های متفاوت خواهد شد.

جهت خرید گل و گیاه مصنوعی کلیک نمایید

برتری های بی چون و چرای گل‌ مصنوعی عبارت است از:

  •  هزینه پایین تر از انواع طبیعی
  •  نگهداری آسان و بی نیاز از اقدامات مراقبتی
  •  ماندگاری دراز مدت
  •  استفاده در هر زمان و هر مکان
  •  جلوه واقع گرایانه و زیبا

با وجود این که گل مصنوعی به مراقبت خاصی نیاز ندارد اما باید هر از گاهی آن را گردگیری نمود تا خاک و غبار از روی آن پاک شود. هوای آلوده در شهرهای شلوغ باعث نشستن دوده و غبار سیاه بر روی گیاهان مصنوعی می شود که به نظافت و شستشوی بیشتری نیاز دارد؛ ولی خاک و غبار طبیعی موجود در هوا را می توان به راحتی از سطح گل های پلاستیکی پاک نمود.

طول عمر بالای گل های مصنوعی و بی نیازی آن ها به مراقبت باعث شده است که در زندگی پر مشغله امروز، طرفداران فراوانی پیدا کنند و هر سال بر مشتریان و خریداران این محصولات افزوده می شود.

هدف استفاده از گل و گیاه مصنوعی، همانندسازی گیاهان طبیعیست و بنا بر این باید انواعی از گل مصنوعی را انتخاب کنیم که بیشترین شباهت به آنها را داشته باشند.

اگر شما هم از علاقه مندان گل مصنوعی هستید و قصد خرید این محصولات زیبا را دارید، پیشنهاد می کنیم تا این مطلب را مطالعه فرمایید. حتما تا به حال برای شما هم بارها اتفاق افتاده که قصد خرید کالایی خاص را دارید ولی هیچ گونه آگاهی و تجربه ای در این زمینه نداشته و از نتیجه کار اطمینان کافی ندارید. این مساله کاملا طبیعیست و برای هر شخصی پیش می آید. پس بهتر است با دانش، مطالعه و شناخت کامل گام بردارید تا سرمایه شما به بهترین شکل ممکن و برای کالای ایده آل هزینه شود.

در اینجا برخی نکات ساده را توضیح می دهیم که افرادی عادی هم قادر به رعایت و توجه به آنها هستند.

• برای خرید گل مصنوعی، نوع طبیعی آن را به دقت بررسی کنید
در آغاز باید قصد و تصمیم خود برای خرید نوع دقیق گل و گیاه مصنوعی را به روشنی مشخص کنید. سپس نمونه واقعی و یا حداقل تصاویر انواع طبیعی آن گل را مشاهده نموده و به سراغ خرید محصولاتی بروید که بیشترین شباهت به آن را داشته باشند.

• انتخاب گل مصنوعی با توجه به فصل و وقت سال
همان طور که می دانید، بسیاری از گل ها در تمام فصول سال رشد نمی کنند و فقط در زمان های خاصی پرورش و عرضه می شوند. مثلا گل نرگس، داوودی، بنفشه، مینا و گلایل در فصل پاییز و زمستان برداشت می شود و رویش گل لاله در فصل بهار اتفاق می افتد. پس بهتر است در هر موقع از سال، مدلی از گل مصنوعی را به نمایش بگذارید که همه انتظار دیده شدن آن را دارند. به این ترتیب، حضور گل مصنوعی از دیدگاه مردم اصلاً عجیب و غریب و غیر منتظره نخواهد بود و به مصنوعی بودن آن شک نمی کنند.

• قرار دادن گل مصنوعی در آب
گل و گیاه مصنوعی را می توان در گلدان های کریستالی قرار داده و آن را با آب پرکنید. حتی می توانید تعدادی از گلبرگ های آن را جدا نموده و بر روی آب گلدان شناور کنید. به این ترتیب هر بیننده ای دچار اشتباه شده و متوجه مصنوعی بودن آن نمی شود.

ترفندهایی برای خرید و کاربرد گل مصنوعی 2

گلدان گل مصنوعی پر از آب در کنار تخت خواب

• نمایش گل و گیاه مصنوعی و طبیعی در کنار یکدیگر
شما می توانید چند شاخه گل و گیاه طبیعی موجود در باغچه یا کوه و دشت را که در دسترس هستند انتخاب نموده و به همراه گل های مصنوعی در گلدان قرار دهید. با به کاری گیری این شگرد، ظاهر گلدان به طرز معجزه آسایی طبیعی جلوه می کند. همچنین اگر شخصی آن ها را لمس کند، احتمال دارد که گیاهان طبیعی به دستش بیاید و با اطمینان بیشتری واقعی بودن آن را باور کند.

• قرار گیری گل مصنوعی به تعداد فرد در گلدان
شاید این نکته برای بسیاری از افراد عجیب باشد ولی بررسی های روانشناسی ثابت کرده که مشاهده اجسام و اشیاء به تعداد فرد، ماهیت واقعی و باور پذیری آن ها را از نظر منطق انسان افزایش می دهد. این نکته شاید به این دلیل است که پدیده ها به تعداد زوج را می توان به دو نیمه برابر تقسیم نموده و دارای نوعی نظم، تقارن و برنامه ریزی قبلی را به ذهن یادآور می شود ولی تعداد فرد، نا هماهنگی و رخداد اتفاقی را همانندسازی می کند. پس همیشه به یاد داشته باشید که با توجه به اندازه گلدان خود از 3، 5، 7، 9، 11، 13 و… عدد ساقه گل و گیاه مصنوعی استفاده کنید.

سبد و باکس گل مصنوعی

امروزه سبد های چوبی و حصیری جایگاه ویژه ای در تزیینات منزل و یا به عنوان هدیه پیدا کرده اند. شما هم می توانید با تهیه سبدهای ساخته از الیاف گیاهی، آن را با گل های مصنوعی زیبا تزئین نموده و در بخش های مختلف منزل استفاده کنید. شما می‌توانید از گل‌های مصنوعی بدون ساقه یا ساقه‌ کوتاه به همراه شاخه‌های گندم و جو برای تزیین سبد حصیری استفاده کنید.

ترفندهایی برای خرید و کاربرد گل مصنوعی 3

گلدان سبدی گل مصنوعی

همچنین می توانید از باکس های ساخته شده با ورقه های پلاستیکی شفاف برای به نمایش گذاشتن گل های مصنوعی استفاده کنید. فضای بسته این باکس ها از تماس گل مصنوعی با آلودگی های محیط و نشستن گرد و غبار بر روی آنها جلوگیری نموده و باعث ماندگاری بیشتر می شود.

در صورت نگهداری مناسب از گل و گیاهان مصنوعی، عمر و دوام این محصولات به میزان شگفت انگیزی افزایش می یابد و می توان در حدود 20 تا 30 سال از آنها به خوبی استفاده نمود.

ناهماهنگی رنگ و طرح گل مصنوعی با فضای اطراف و کثیف و خاک آلوده بودن آن، نه تنها سبب زیبایی نمی شود بلکه باعث شلوغی و شلختگی محیط خواهد شد. اندازه، رنگ، طرح و شکل، میزان واقع گرایی و… عواملی هستند که تناسب یا عدم تناسب محصولات با دکوراسیون داخلی را تعیین می کند.

بهتر است گل ها و گلدان های بزرگ و بلند را در کنار دیوارها و گل های مصنوعی کوچک را روی میزهای عسلی، کابینت و… قرار دهیم. قرار گیری گلدان گیاهان حجیم در پای دیوار و کنار و گوشه های فضاهای کوچک، باعث بزرگ تر دیده شدن مساحت ساختمان خواهد شد.

چه جاهایی برای گل مصنوعی مناسب است؟

گل و گیاه مصنوعی را می توان در فضاهای مختلفی همچون لبه پنجره، راه رو، لابی، راه پله، ورودی و خروجی ساختمان، بالکن، تراس، ایوان، اُپن و میز آشپزخانه، روی میز سالن پذیرایی، میز ناهارخوری، میز نشیمن، میز کنسول، طاقچه و لبه بالای شومینه، روی جا کفشی، میز کار و تحریر، روی کمد و دراور لباس، بالای تخت خواب، میز و عسلی کنار تختی، میز توالت، مقابل آینه در سرویس بهداشتی، درون بوفه دکوری و… استفاده نمود.

ترفندهایی برای خرید و کاربرد گل مصنوعی 4

گل مصنوعی ارکیده در سرویس بهداشتی

در محیط های کار اداری دولتی و خصوصی می توان گلدان گل مصنوعی را در فضاهای مختلفی همچون روی میز کارکنان، میز مدیریت، میز سالن کنفرانس و جلسه، میز آبدارخانه، سالن انتظار، اتاق استراحت و… استفاده نمود. اگر فضای کافی برای قرار دادن گلدان گل مصنوعی بر روی سطوح مختلف وجود ندارد می توان آنها را بر روی دیوار نصب نمود.

گرینوال مصنوعی یا دیوار سبز مصنوعی یکی از عناصر دکوراتیو بسیار زیبا و چشمگیر است که می توان در فضای اداری آن را اجرا نمود. برای این کار، پنل های خاصی طراحی شده که انواع گل و گیاه مصنوعی بر روی آنها متصل می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.