چمن مصنوعی تزئینی

آیا می توانم خودم چمن مصنوعی را نصب کنم ؟

اگر به توانایی و مهارت خود در کارهای فنی اطمینان دارید می توانید چمن مصنوعی را شخصاً نصب نموده و با این کار، مبلغ قابل توجهی را صرفه جویی نمایید.
شاید باورتان نشود ولی گاهی اوقات هزینه نصب چمن مصنوعی با هزینه خرید خود چمن برابر می شود؛ به ویژه در مساحت های کوچک همچون بالکن، تراس، حیاط خلوت، ایوان، راه پله، نصب روی دیوار و…

 

نصب چمن مصنوعی در شیار بین سنگ و موزاییک هم بسیار هزینه بر و گران قیمت است. برای این کار باید چمن مصنوعی را به شکل نوارهای باریک و دراز بُرش زد که فرایندی زمان گیر بوده و به دقت، حوصله و صبر فراوانی نیاز دارد. در صورتی که مصالح کفسازی از نوع سنگ لاشه ورقه ای با اضلاع ناصاف باشد، بُرشکاری دشوارتر هم می شود و بر اجرت نصب می افزاید.

ولی اگر تا حدودی به انجام کارهای ساختمانی تسلط دارید، می توانید با صرف زمان کافی خودتان کار نصب را انجام داده و هزینه قابل توجهی را صرفه جویی کنید.

نصب چمن مصنوعی برای کاربردهای خانگی و معمولی، به ابزار و تجهیزات پیچیده و گران قیمت نیاز ندارد. شما می توانید با یک تیغه موکت بُری ساده، هر نوع وسیله اندازه گیری طول، چسب موکت و قلم مو چمن مصنوعی را نصب کنید.

اما به این نکته توجه داشته باشید که شما مسئول کیفیت نصب خواهید بود و اگر نتیجه پایانی مورد پسند و خوشایند شما نبود، فروشنده چمن مصنوعی هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

سطح مورد نظر برای نصب چمن مصنوعی باید صاف و هموار باشد و امکان عبور آب را فراهم نماید. مثلا این کار در تراس یا بالکن بسیار آسان است؛ زیرا کف بالکن معمولاً از مصالحی مثل سرامیک، موزاییک و سنگ با سطح صیقلی و شیب مناسب به سمت کفشور و خروجی آب ساخته می شود.

نصب چمن مصنوعی بر روی سطح خاک باغچه دارای پیچیدگی و دشواری بیشتری است و به مصالح، تجهیزات و ابزار ویژه ای نیاز دارد؛ چیزهایی همچون نوار اتصال، چسب پلی اورتان دو جزئی، پوشش هایی نظیر ژئو تِکستایل، ژئو مِمبران، ژئو درِین و… که کاربردهای مختلف زهکشی و عایق کاری و… را بر عهده دارند، شن سیلیس، دستگاه شانه زن و بسیاری از موارد دیگر.

ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای نصب حرفه ای چمن مصنوعی

ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای نصب حرفه ای چمن مصنوع

اما باز هم به این معنا نیست که شما قادر به انجام آن نیستید. فروشندگان چمن مصنوعی همیشه به مشتریان خود توصیه می کنند تا در چنین مواردی از خدمات اجرای آنها استفاده کنند تا هم نتیجه بهتری حاصل شود و هم از مزایای ضمانت نصب برخوردار شوند.

هنگامی که نصب چمن مصنوعی را به نصاب حرفه ای و با تجربه این کار می سپارید، خیال شما از کیفیت اجرا آسوده می شود و می توانی مطمئن باشید که کلیه اصول و نکات فنّی و استانداردها رعایت خواهد شد. در حقیقت، هزینه ای که شما برای این کار می پردازید، ظاهر زیبا، کارایی و ماندگاری زمین چمن را تضمین می کند.

نصب چمن مصنوعی با شیوه درست، امکان جا به جایی و انتقال آن به مکانی دیگر را فراهم می کند. گاهی اوقات ما مجبور می شویم تا محل زندگی یا کار اوقات را تغییر دهیم؛ در چنین حالتی آیا باید چمن مصنوعی را در جای خود باقی گذاشت و رفت؟ بدون شک هیچ کسی دوست ندارد اموال خود را از دست بدهد.

شما به سادگی می توانید چمن مصنوعی را از سطحی که روی آن نصب شده جدا نموده و پس از جمع آوری و رول کردن، آن را به جای جدید منتقل کنید.

بنا بر این اگر فکر می کنید احتمال جا به جایی چمن مصنوعی در آینده نزدیک وجود دارد، بهتر است از چسب های پلی اورتان دو جزئی استفاده نکنید؛ زیرا این نوع چسب ها پیوستگی بسیار مستحکم و نیرومندی را ایجاد می کند که کندن و جدا کردن آن بسیار دشوار است و باعث آسیب دیدگی شدید در چمن مصنوعی و سطوح اتصال می گردد.

موارد فراوانی دیده شده که به دلیل جدا نشدن چمن از سطح، به ناچار باید چمن را بُرش زد و در ضمن، آثار و بقایای چسب نیز بر روی سطح زیرین باقی می ماند و منظره زشت و نامناسبی را پدید می آورد.

نصب چمن مصنوعی چقدر زمان نیاز دارد؟

این مساله به موارد مختلفی بستگی دارد که پیش بینی زمان مشخص مورد نیاز برای چمن مصنوعی را تقریبا نا ممکن می کند.

مساحت چمن مصنوعی، مساحت سطح مورد نظر برای نصب، شکل سطح مورد نظر از لحاظ تعداد و طول اضلاع (هر چه اضلاع بیشتر باشد، بُرشکاری و در نتیجه زمان بیشتری مورد نیاز خواهد بود)، وضعیت سطح زمین، نوع چمن مصنوعی، شیوه نصب، نوع و کیفیت ابزار و تجهیزات مورد استفاده برای نصب، مهارت های فردی و توانایی شخص و… برخی از عوامل موثر بر مدت زمان اجرای نصب چمن مصنوعی محسوب می شوند.

آیا می توانم خودم چمن مصنوعی را نصب کنم ؟ 3

ولی با تمام این توضیحات اگر بخواهیم یک زمات تقریبی و حدودی برای کار نصب چمن مصنوعی به شما بدهیم، باید گفت که مفروش کردن یک تراس با مساحت فرضی 8 متر مربع با اضلاع و زوایای ساده، یک ساعت زمان می برد.

و نصب چمن مصنوعی لای سنگ در یک حیاط 100 متری با سنگفرش هایی با اندازه 40*40 و یا 30*60، با فاصله گذاری یا اصطلاحاً پهنای شیار 6 سانتی متر، گاهی اوقات به 2 تا 3 روز کامل کاری زمان نیاز دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.