چمن مصنوعی تزئینی, گل و گیاه مصنوعی

گل و گیاه مصنوعی؛ بهترین مکمّل چمن مصنوعی

احتمالا شما هم تا به حال چمن مصنوعی را در جاهای مختلف دیده اید و با کاربردهای آن آشنا هستید. همین مساله را با قاطعیت بیشتری درباره گل و گیاه مصنوعی می توانیم بیان کنیم؛ یعنی به دلیل قدمت و سابقه بیشتر گل مصنوعی، افراد بیشتری آن را می شناسند و یا حتی خودشان از آن استفاده می کنند.

این پدیده های شگفت انگیز را می توان به همراه دیگر محصولات دکوراتیو در فضاهای متنوعی استفاده نمود. یکی از مصارف مهم چمن مصنوعی در کف زمین و بر روی سطوح مختلف و گیاهان مصنوعی بر روی دیوار، زیباسازی مناظر محل زندگی محسوب می شود. این محصولات به هیچ گونه آبیاری، کود دهی، نور، حرص و… نیاز نداشته و همیشه زیبا و جذاب دیده میشوند.

در ساخت چمن و گیاه مصنوعی از ترکیبات بسیار پیشرفته ای استفاده می شود که آنها را در مقابل شرایط سخت و خشن اقلیمی مقاوم می نماید. نور خورشید به همراه پرتوی فرابنفش باعث رنگ پریدگی و پوسیدگی پلاستیک ها می شود؛ ولی این فرایند در محصولات ما بسیار آهسته و نا محسوس اتفاق می افتد.

کیفیت محصولات ما به اندازه ای است که حتی پس از گذشت 5 سال از به کارگیری، کوچک ترین تغییری در کیفیت گیاهان مصنوعی قابل تشخیص نیست.

از سوی دیگر، چمن و گل و گیاه مصنوعی ما فاقد فلزات سنگین بوده و هیچ خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند. یکی از ایرادات برخی مصنوعات پلاستیکی، وجود ترکیبات حساسیت زا می باشد که باعث بروز آلرژی های پوستی و تنفسی خواهد شد. ولی محصولات مانا چمن عاری از هر گونه مواد آلرژی زا بوده و با خیال راحت می توانید از آنها در هر گونه کاربردی بهره گیرید.

حتما شما هم افرادی را می شناسید که به گرده گل گیاهان حسایت دارند؛ با توجه به این که چمن و گیاهان مصنوعی هیچ گونه گرده ای از خود منتشر نمی کنند، با جایگزین کردن آن می توان از فضای سبز و زیبای ایجاد شده لذت برد و در آسایش بود.

تناسب هنری چمن و گل و گیاه مصنوعی

اگر مطالب ما را دنبال کرده باشید حتما می دانید که بارها از کاربرد گل ها و گیاهان مصنوعی در کنار گیاهان طبیعی صحبت کرده ایم. ترکیب گیاهان مصنوعی و طبیعی باعث زیبایی دوچندان آنها می شود و احساس واقعی بودن را در محصولات مصنوعی افزایش می دهد.

همین مساله را می توان در چمن مصنوعی مشاهده نمود. سال ها از پیدایش چمن مصنوعی هیبرید در جهان می گذرد؛ در آغاز معرفی این محصول، بسیاری از منتقدین اظهار می کردند که این پدیده عمر و دوام زیادی نخواهد داشت و به زودی فراموش می شود. ولی گذر زمان به همگان ثابت کرد که مخالفان چمن مصنوعی ترکیبی در اشتباه بودند.

امروزه چمن مصنوعی هیبرید، توانایی های شگفت انگیز خود را بارها به نمایش گذاشته و تقاضا برای بهره گیری از آن در حال افزایش است. پس می بینیم که ترکیب پدیده های مصنوعی و طبیعی می تواند نتایج درخشانی داشته باشد و نباید به سرعت و بدون ارزیابی دقیق درباره آنها قضاوت نمود.

یکی از مثال هایی که می توان در مورد ترکیب پدیده های طبیعی با مصنوعی عنوان کرد، در صنعت ریسندگی و پارچه بافی دیده می شود. احتمالا شما هم تاکنون به برچسب مشخصات پوشاک نگاهی انداخته باشید. رشته های نخ تشکیل دهنده پوشاک از مواد مختلفی ساخته می شوند که بر روی آنها نوشته می شود.

نخستین بار، انسان به کمک ساقه های گیاه کتان توانست تا پارچه بسازد و از آن برای خود پوشاک و ابزار گوناگونی تهیه نماید. برای هزاران سال انسان ها از انواع و اقسام گیاهان همچون پنبه، گزنه، سازو، نخل، نی مرداب و… برای ساخت نخ و پارچه استفاده می کردند. پشم و موی حیوانات و پیله حشرات نیز از دیگر موادی بود که برای تولید نخ و پارچه به کار می رفته.

با آغاز قرن بیستم میلادی و شکوفایی صنعت شیمی و به موازات آن، کشف و استخراج نفت خام و ظهور تحولات چشمگیر در دانش پتروشیمی، انواع مختلفی از پلیمرها اختراع شد که به سرعت راه خود را به صنایع نخ ریسی و پارچه بافی باز نمودند.

نایلون، پلی استر، ریون، ویسکوز، اکریلیک و… تنها تعدادی از مواد معروف مورد استفاده در ساخت نخ و پارچه هستند. این مواد گاهی به طور خالص و گاهی در ترکیب با الیاف طبیعی در ساخت محصولات به کار گرفته می شوند.

پس می بینیم که به کارگیری پدیده های مصنوعی و طبیعی از دوران بسیار کهن رواج داشته و همواره در زندگی انسان ها از نقش پر رنگ و اساسی برخوردار بوده.

مکمل2

گل و گیاه مصنوعی؛ هماهنگ با معماری کلاسیک و مدرن

 

امروزه هم شما می توانید حضور و هماهنگی چشم نواز گل و گیاه مصنوعی در کنار گل های طبیعی را خودتان تجربه نمایید. فقط کافیست تا با اندکی حوصله و سلیقه، استعدادهای هنری ذاتی خود را شکوفا نموده و زیباترین چیدمان ها را خلق کنید.

گل و گیاه مصنوعی در چه جاهایی استفاده می شود؟

چمن و گیاهان مصنوعی را در جاهای بسیار متنوعی می توان به کار گرفت. همان طور که در تصویر آغاز این مطلب می بینید، تالار ها و مجموعه های برگزار کننده مراسم و جشن ها یکی از بزرگ ترین کاربران این محصولات ارزشمند محسوب می شوند.

در این گونه مراکز معمولا تعداد فراوانی از حضّار و افراد در فضایی مشخص و محدود در کنار همدیگر جمع می شوند و بنا بر این تراکم جمعیت بالایی مشاهده می شود. در بعضی از بخش های سال، به دلیل وجود مناسبت های خاص فرهنگی، مردم تمایل بیشتری به برگزاری رویدادها و گردهمایی های خود دارند.

گاهی اوقات دیده می شود که چند روز پشت سر هم در این اماکن، تعداد کثیری از مهمانان حضور دارند و به همین دلیل تمامی امکانات و توانایی های این گونه مراکز به چالش کشیده می شود.

یکی از این توانایی های، کیفیت و پایداری عناصر تزئینی مورد استفاده در زیباسازی می باشد. پوشش سطوح مختلف از جمله کف زمین، درب و پنجره، دیوارها، اشیائ دکوراتیو روی میزها، ظروف نگهداری و ارائه نوشیدنی ها، میوه و غذا، امکانات فنی نور، تصویر، صدا و… همگی از مواردی هستند که باید کاملاً توان تحمل فرسایش و مصرف مستمر و سنگین را داشته باشند.

بسیاری از مراکز پذیرایی و برپا کننده جشن برای تزئین محیط و فضای درونی و بیرونی از گل ها، گیاهان، درختان و چمن طبیعی استفاده می کنند که هزینه ایجاد و نگهداری از آنها بسیار سنگین و سرسام آور است. به همین دلیل است که بسیاری از این مراکز به فکر ایده های نو و خلاقانه برای برخورداری از همان میزان زیبایی ولی با هزینه پایین تر می گردند.

مکمل3

چمن و گل مصنوعی در رستوران

امروزه تقریبا از تمامی پدیده های طبیعی موجود در جهان پیرامون ما، انواع مصنوعی و ساخته دست بشر به چشم می خورد. چمن و گل و گیاه مصنوعی هم یکی از این پدیده هاست که با ظاهر زیبا، احساس لمس خوشایند، عمر طولانی و قیمت بسیار مناسب خود باعث جلب توجه مصرف کنندگان مختلف شده اند.

رستوران، کافی شاپ، سالن سمینار و همایش، فضاهای برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری و… از دیگر محیط هایی هستند که به خوبی می توانند از چمن و گل مصنوعی در تزئینات خود استفاده نموده و زمان و مکان را برای حاضرین لذت بخش نمایند.

کارشناسان ما در شرکت مانا چمن آماده راهنمایی و انتقال ایده های جالب به شما هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.