چمن مصنوعی تزئینی, گل و گیاه مصنوعی

تلفیق گل مصنوعی با چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی

حتما شما هم تا به حال چمن مصنوعی را در جاهای مختلفی دیده اید؛ مکان هایی مثل زمین بازی فوتبال، پارک، کافی شاپ، مراکز تجاری، حیاط و باغچه خانه و… از سوی دیگر، با جرات و قاطعیت می توان ادعا کرد امروزه نمی توان کسی را یافت که گل و گیاه مصنوعی را حداقل یک بار هم که شده ندیده باشد.

اما آیا تاکنون به چگونگی تاثیر بصری این دو پدیده بر روی یکدیگر و در کنار همدیگر فکر کرده بودید؟ بسیاری افراد ممکن است بگویند که اصلا مگر این دو کالا رابطه خاص و قابل توجهی با هم دارند که چیدمان و نحوه کاربردشان را تعیین نماید.

شاید باورتان نشود، ولی تمامی اجزاء و عناصر موجود در طراحی، معماری و دکوراسیون فضای زندگی انسان، ارتباط و بر همکُنش تنگاتنگی با یکدیگر دارند که مستقیماً بر روحیات و حال و هوای انسان تاثیر می گذارد.

پیشتر درباره شیوه های هوشمندانه نمایش گل و گلدان های مصنوعی مطالبی را بیان کرده بودیم. اگر به یاد داشته باشید، روش هایی را آموزش دادیم تا گل و گیاه مصنوعی تا جای ممکن به شکل طبیعی به نظر برسد و مصنوعی بودن آن آشکار و نمایان نشود.

چیدمان نامنظم و بدون ترتیب، قرار دادن گلدان در کنار پنجره و نقاط نور گیر، آب ریختن درون گلدان با جنس بدنه شفاف، گذاشتن گل و گیاه طبیعی و مصنوعی در کنار یکدیگر، معطر نمودن گل های مصنوعی با رایحه گل های طبیعی متناظر و… برخی از این شگردها هستند.

ظاهر واقع گرایانه و زیبای چمن مصنوعی را هم می توان با کارهای ساده ای همچون ریختن شن و ماسه سیلیس، آب پاشی، نظافت و نگهداری پیوسته و… حفظ نموده و نقش ویژه ای را برای آن در محیط زندگی خلق کنیم.

چمن مصنوعی در باغچه

بعضی از باغچه ها در کنار درختان و گل های طبیعی، از چمن مصنوعی استفاده می کنند که آنجا را به محیطی دوست داشتنی تبدیل می کند. نگهداری چمن مصنوعی باغچه بسیار آسان بوده و نحوه شستن آن نیز مشابه فرش و موکت است. ولی بهتر است تا جای ممکن از آسیب دیدن آن جلوگیری کنیم.

یکی از مهم ترین دلایل روی آوردن مردم به چمن مصنوعی، خلاص شدن از کارهای مراقبتی سخت و دائمی است. در اینجا به علت این مساله نمی پردازیم و فقط به این نکته اشاره می کنیم که کارهایی که ممکن است به نظر خیلی افراد آسان و بدیهی به نظر برسد، برای بسیاری دیگر سخت و دشوار است.

پس باید به آنها حق بدهیم که به دنبال راهی برای کاستن از مسئولیت ها بگردند. یکی از کارهای همیشگی و پر دردسر در هر خانه ای، نگهداری از گل ها و گیاهان است. ما از گل ها و گیاهان برای زیباسازی و شاداب نمودن فضای زندگی خود استفاده می کنیم. حال اگر بتوان همین انتظار را با گل ها و گیاهان بی نیاز از مراقبت برآورده نمود، آیا شما آن را قبول نمی کنید؟

ممکن است با خود فکر کنید که با به کارگیری چمن مصنوعی، گلدان مصنوعی و دیوار سبز مصنوعی در کنار یکدیگر، محیط اطراف شما بیش از حد مصنوعی به نظر برسد؛ حتی ممکن است افرادی با مشاهده این چیدمان به قصد انتقاد یا تمسخر از شما بپرسند که آیا گیاه طبیعی هم در خانه شما پیدا می شود؟

 

تلفیق 2

یک تراس دنج و زیبا به کمک دیوار سبز و چمن مصنوعی

 

شما مسئول برداشت های ذهنی و دیدگاه های دیگران نیستید و نباید تصمیمات زندگیتان بر اساس حرف های مختلف شکل بگیرد. پس کاملا با اطمینان و باور خود گام بردارید و فقط شنونده صحبت های دیگران باشید.

قیمت گل مصنوعی و چمن مصنوعی

یکی از اولین سوالاتی که درباره هر کالایی به ذهن ما می رسد، هزینه خرید و نگهداری آن است. در کشور ما، قیمت چمن مصنوعی مثل دیگر کالاهای تزئینی معمولاً بالاتر از پیش بینی و تصوّر عموم مردم است. ارزیابی نادرست ارزش واقعی یک کالا، پدیده ایست که در جوامع به چشم می خورد و دلایل مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… دارد.

نا آگاهی مشتریان از قیمت واقعی محصولات دکوراتیو، فضا را برای فروشندگان سودجو و بی انصاف فراهم می کند تا مبالغ هنگفتی را به جیب بزنند. یک تجربه خرید ناخوشایند هم شاید برای همیشه در یاد و خاطره مشتری بماند و نگاه او را به کلیّت بازار خراب کند. به همین علت است که همواره تاکید می کنیم قبل از مراجعه به مراکز فروش کالاهای لوکس، به اندازه کافی درباره آن تحقیق کنید.

گل و گیاه مصنوعی مورد استفاده در دیوار سبز هم به علت کاربرد مقدار بالای مواد مصرفی در ساخت آنها، نسبت به چمن مصنوعی از میانگین قیمت بالاتری برخوردار هستند که امری کاملاً طبیعی محسوب می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.